Täällä 22.3 tilattu 3ltk setti tuli myös tänään. Jätetty oven taakse, ovikelloa ei ole soitettu. Omapostissa näkyy 'luovutettu vastaanottajalle'. Mitään sopimusta pihalle jättämisestä ei ole tehty. 1 tölkki alimmaisesta lootasta rikki, ilmeisesti painoa ollut päällä melkoisesti kun näytti menneen kasaan.
Emäntä löysi ulkoa tuon kaljalta haisevan laatikon. Soittelin postin asiakaspalveluun, että missähän laatikko menee kun kukaan ei ole sitä vastaanottanut.... Selvitystyö siellä menosssa eikä ole asiaan palannut. Jatkan huomenna soittelua.
Minua ei sapeta yksi rikkinäinen tölkki vaan postin tapa toimia. Laatikko voisi yhtä hyvin olla jakajan kotona kuin meidän pihassa.
Tuntematon nro on minulle yrittänyt soittaa 20min jälkeen omapostin luovutusilmoituksesta. Tätä en laske sopimukseksi pihalle jättämisestä.
Jatketaan nyt muutama päivä kyselemällä kuka on vastaanottanut. Josko ottaisivat opiksi..
Edit: Aspan täti kyseli, että oletteko tarkistaneet postilaatikon

Meinasi mennä puhelu tunteiden puolelle.