Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tänään piti saapua Alkojuomat lähetys, mutta eipäs saapunutkaan. Postin lähetysseuranta kertoo seuraavaa - Lähetys on vaurioitunut ennen Postin kuljetusta. Lähetys voi viivästyä.
Mitenköhän tällaisessa tilanteessa tulisi menetellä?
Samoin tänne. Oma tilaus 13.8 tehty.Alkojuomien tilaus saapui tänään itselle ihan aikataulussaan, kuten ennakkoon arvioin oli hyvin pakattu ja vaurioitumaton.
4. Mikäli haluat haet niitä lähettäjältä/kuljetusfirmalta/postilta ja viimekädessä paypalilta tai luottokortti firmalta.
Alkc.fi:kö on paras paikka lonkeroa tilata?
Lauantaina pistin 6 orginalia tilaukseen ja tänä aamuna tuli lähetystunnukset. Tilannut kolme kertaa eikä kyllä valittamista.Alkc.fi:kö on paras paikka lonkeroa tilata?
Itse laitoin rohkeana rokan syöjänä tilauksen Alkostore24:sta tulemaan.
Todellisuudessa en tajunnut, että siellä ei enää ole suoraa linkkiä Norrlogille kuljetuksen järjestämiseksi, eikä sähköpostiinkaan mitään linkkiä saapunut.
Norrlogin etusivulta tosin löytyi heti laatikko, johon täytti tilauksen numeron ja sähköpostiosoitteen ja sitä kautta kuljetuksen tilaus onnistui normaaliin tapaan.
Katsotaan miten saapuu perille.
Alkojuomat vastasivat kyselyyni, että kuljetusfirma vastaa lähetyksen vaurioista. Kehottivat ottamaan kuljetusfirmaan yhteyttä. Katsotaan nyt mitä siellä on rikki, kunhan paketti joskus saapuu...Posti tuskin korvaa mitään. Kuljetusfirmojen osalta voi melkein odottaa samaa. Lähettäjien välillä kai on eroavaisuuksia. PayPal/luottokortti-firmaan tehty reklamaatio tuntuu realistisemmalta.
Alkojuomat vastasivat kyselyyni, että kuljetusfirma vastaa lähetyksen vaurioista. Kehottivat ottamaan kuljetusfirmaan yhteyttä. Katsotaan nyt mitä siellä on rikki, kunhan paketti joskus saapuu...
Alkaiskohan joku putiikki kauppaamaan tota Hartwallin Brandy Long Drinkiä, mikä on nyt tehnyt paluun ainakin puoleksi vuodeksi kotomaan markkinoille? Miten on yleensä ollut näiden erikoisuuksien kanssa?
Mitkä nämä on niin voin spämmiä myös?En ole maistanut vielä, mutta oletan että on samalla tasolla Laitilan vastaavan kanssa, eli pirun hyvää. Laitoin jo kolmeen käyttämääni nettikauppaan pyynnön harkita tuon ottamista valikoimaan. Toki mitä enemmän saavat aiheesta postia, niin sitä todennäköisempää on saada tuote myyntiin!
Mitkä nämä on niin voin spämmiä myös?
PS.ei likikään niin hyvää kuin Laitilan vastaava, mutta silti ihan hyvä suoritus
Kerropa kuinka nopeasti liikkuu. Lopetin Alkostore24.com käytön kun veny yli 2 viikkoon toimitus kun oli tottunut tasan viikkoon. Vielä varmaan toimi kuljetustilaus pelkällä tilausnumerolla ja spostilla? Alkostoressa vaan on niin hyvä valikoima vahvaa olutta halvalla että houkuttelee palata asiakkaaksi. Suurin säästö niistä tulee. Litkuja saa lähikaupastakin.Tilasinkin tällä kertaa ihan kotimaista olutta traavemundesta eli alkostoresta. Lahden erikoisipoja ja auraa. Tuetaan nyt kotimaista vaikka näinkin päin sitten.
Joo tämän huomasin itsekin että kahteen kertaan tiedoja piti laitella.Edellinen tilaus laitettiin sisään 13.8.2020 ja tuli maanantaina 24.8. oven taakse laatikko.
Ihan tilausnumeron ja sähköpostin perusteella norrlogilta saa kuljetuksen. Norlogin kuljetuksen tilauksessa piti vielä varmistaa toiseen kertaan sähköpostit, postinumerot ja tilausnumerot sekä kauppa.
Viikossa sieltä ainakin lonkerot ja oluet on tulleet. Tuskin menee vodkissa sen pidempään.Osaisko kukaan snoo miten nopeesti 4 laatikkoo vodkaa tulee suomeen alkc.fi kaupasta
Ja eihän niiden edes pitäisi jäädä tulliinkaanViikossa sieltä ainakin lonkerot ja oluet on tulleet. Tuskin menee vodkissa sen pidempään.
Kerropa kuinka nopeasti liikkuu. Lopetin Alkostore24.com käytön kun veny yli 2 viikkoon toimitus kun oli tottunut tasan viikkoon. Vielä varmaan toimi kuljetustilaus pelkällä tilausnumerolla ja spostilla? Alkostoressa vaan on niin hyvä valikoima vahvaa olutta halvalla että houkuttelee palata asiakkaaksi. Suurin säästö niistä tulee. Litkuja saa lähikaupastakin.
Tänään noudin juomat marketista joten nopsaa tulevat.Lauantaina pistin 6 orginalia tilaukseen ja tänä aamuna tuli lähetystunnukset. Tilannut kolme kertaa eikä kyllä valittamista.
Viikossa sieltä ainakin lonkerot ja oluet on tulleet. Tuskin menee vodkissa sen pidempään.
Sama täällä paitsi että tilaus sunnuntaina. Ei voi kuin olla tyytyväinen.Tilasin 5 koppaa olutta, 2 koppaa lonkeroa ja 30 pulloa vodkaa lauantaina 22.8. La ja su ei tilaukselle tapahtunut mitää, koska vkl. Tänään oli juomat paikallisessa matkahuollon pisteessä. Eli n. 2,5 päivää ja kaikki oli, mitä pitikin. On kyllä nopeaa. PK -seudulta ollaan n. 220km päässä pienellä paikkakunnalla.
1 postitus paketti maksaa 26 euroa. Paketissa on 12 paikkaa. 1 litran pullo vie yhden paikan.Perkele. Mistä nyt about nään noiden norrlog kilojen hinnoista.
OSTOSKORISI VASTAA:
33 paikkaa = 3 pakkauslaatikko(a)
TILAUKSESI PAINO : 67,26 kg
Ymmärtääkseni alkojuomissa kilot määrää hinnan ja AS24:ssa laatikko määrää hinnan. Näin ollen et tilaa AS24:sta, koska 24x blancin hintaan tulis hintaa älyttömästi. Alkojuomissa 0-20kg saat blancin lisäksi vielä muutakin, vaikka blanc olisi omassa laatikossaan.Ketään tilannut olutta lasipulloissa? Miten menee toimituskustannukset kun 24 kpl täyttää koko "laatikon", mutta painaa kuitenkin vain 12,5kg. Meneekö toimituskulut painon mukaan vai laatikoiden määrän mukaan, jos tilaa useamman. Tarkoitus ois Blanc:ia tilata AS24 tai Alkojuomat.com.
kukas nuo viinikaupan tuotteet toimittaa? tuleeko matkahuollonkautta?
Tilasin alkojuomat.com:ista kolme laatikollista blancia, toimituskulut tosiaan painon (37,65kg) mukaan eli 40€. Yhelle pullolle jäi hintaa 1,60€.Ymmärtääkseni alkojuomissa kilot määrää hinnan ja AS24:ssa laatikko määrää hinnan. Näin ollen et tilaa AS24:sta, koska 24x blancin hintaan tulis hintaa älyttömästi. Alkojuomissa 0-20kg saat blancin lisäksi vielä muutakin, vaikka blanc olisi omassa laatikossaan.
alkc.fi tilaus tuli onnistuneesti noin viikossa kotiovelle, olis tullu nopeamminkin, mutta matkahuolto kusi
matkahuollon ukko jotain höpötti tulliin jääneistä tilauksista, mutta en sit tiiä oliko paskapuhetta
Eipä tuosta kannata huolestua. Mulla tais viimeksi ilmestyä kaikki vaiheet vasta samana päivänä kun paketit oli noudettavissa. Maanantaina lähti ja perjantaina oli noudettavissa.Itellä kyllä joku nyt mättää tuon alkc :n kuljetus.eu kanssa. Maantaina tillasin. Tiistaina sain seurantakoodin ja edelleen vaan Shipping information received Ominvassa ja matkahollon seurannassa elien, että Odotamme lähetystä kuljetettavaksi. Sen jälkeen ei ole tapahtunut mitään. Viimeks kun tilasin niin ei kyllä ihan noin mennyt. Seurannat päivitty silloin nopeammin. Noh odottellaan nyt vielä.
Miten nopeasti Spritboxilta pitäisi tulla se tilausvahvistus sähköpostiin? Maksoin paypalin kautta ostokset, mutta vielä ei kuulu tilausvahvistusta.
Hetihän se tulee. Oletko tsekannut roskapostikansion?
Huutoon on vastattu, nimittäin Viinahuutoon!Kyseiseen butiikkiin on tulossa myyntiin Hartwalliin uusi Brandy lonkero. Täysi satsi tilaukseen heti kun mahdollista!
Kiitos vinkistä. En ole viinahuudosta aiemmin tilannut, mutta nyt tarvii. Kolme koppaa lienee postikulujen suhteen järkevin pikkumäärä?