Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Lueppa taakseppäin.mites se netpris ,kun ei toimitukset tule ??
Kuvitteletko että täällä palvellaan herraa ja ojennetaan kaikki kultalusikalla koska Sinä ole tärkein kaikista?kuvitteletko että mulla olis aikaa lukea 700 sivua. jos tiedät vastauksen kerro toki ?
kuvitteletko että mulla olis aikaa lukea 700 sivua. jos tiedät vastauksen kerro toki ?
Enpä haluaisi olla duunissa firmassa, missä firman bilejuomat pitää tilata Virosta.
Se nyt vaan on tyhmää maksaa liikaa.. ?
Hintaa enemmän mietityttäisi se, että a) firmat ei saa ilman maahantuontilupaa tilata ulkomailta alkoholia ja b) tuollaista ilman lupaa tilattua ei saa kirjanpitoon kyllä mitenkään. Ja näistä saattaa seurata sitten vähän lisäpohdintaa firman muistakin toimintatavoista...
Lisäalennuksen kanssa 127€ kuljetuksineen. Pitkäripasen hintaan 240€ verrattuna ihan järki hinta.Mitäs luuleippelille tuli hintaa?
Joskus viime vuoden puolella jotenkin sivumennen mainitsin tästä ketjusta ja Ananaslonkerohypestä veljelle, niin käski mainita foorumilla, että se hype meni jo (erityisen hyväähän se juoma ei kuulemma ole). Sanon nyt, kun tuolloin jäi sanomatta.7 salkkua ananaslonkeroa (koska hype)
Kyllä hyvään hintaan sait. Finnlinesillä ollut 138€, joka sekin suht edullinen.Lisäalennuksen kanssa 127€ kuljetuksineen. Pitkäripasen hintaan 240€ verrattuna ihan järki hinta.

Laitoin perinteiset yhdeksän laatikkoa tilaukseen, Alks ja Fransu. Tällä kombolla pettyy vain typerin demari, koska homma toimii kuin junan (siperian) vessa. Ps. Djupia ei löytynyt, ehkä parhaimmista vahvoista, piti ottaa kokeiluun Marienstads old oxia.
Turhaan hoppuilet. Itse tilannut 5.7 ja Matkahuolto odottaa edelleen pakettia..Perhana kun juuri nyt kun olisi tarvinnut juomaa ennen tiettyä päivämäärää, Alks + Fransu / Kroatia - kombossa kestää. 11.7 laitettu tilaus, eikä vielä ole edes vahvistusta / koodia tullut. Suomiosteluksi menee. No, onpa sitten loppukesäksi juomaa.
Sama tilanneTurhaan hoppuilet. Itse tilannut 5.7 ja Matkahuolto odottaa edelleen pakettia..
Täällä myös 7.7 tilattu, eikä mitään ole kuulunut.Perhana kun juuri nyt kun olisi tarvinnut juomaa ennen tiettyä päivämäärää, Alks + Fransu / Kroatia - kombossa kestää. 11.7 laitettu tilaus, eikä vielä ole edes vahvistusta / koodia tullut. Suomiosteluksi menee. No, onpa sitten loppukesäksi juomaa.
Otin vielä sen 1.50e insurance kun joku väitti että olisi todellisuudessa toimituksen nopeuttaminen![]()
Nyt on oma pakettini saapunut Vantaalle. Kohta varmaan sinunkin.Sama tilanne
Näistä Summer ale (keltainen tölkki) on oikein mainio kesäjuoma: mäntyinen, aavistuksen makea ja hyvin virkistävä. Ale-lajityypistä huolimatta väittäisin ipaksi.Hyvin houkuttelevia nämä Aale Cockin erikoisemmat bishoshooffenit, hinta puolen litran tölkille aika sopusuhtainen. Myös Untappd-arviot sangen hyviä.
![]()
A. Le Coq Summer Ale 4.5% 24x0.5 l
Alks.fi Saksan rajakaupasta löydät suomalaisten suosikkijuomat edulliseen hintaan. Tilaa alkoholia Saksasta kotiin juhliin tai omaan käyttöönalks.fi
![]()
A Le Coq Premium Franconian Red Lager 5.4% 24x0.5 l Best Before: 14.09.2024
Alks.fi Saksan rajakaupasta löydät suomalaisten suosikkijuomat edulliseen hintaan. Tilaa alkoholia Saksasta kotiin juhliin tai omaan käyttöönalks.fi
![]()
A Le Coq West Coast Pilsner Limited Edition 5.0% 24x0.5 l
Alks.fi Saksan rajakaupasta löydät suomalaisten suosikkijuomat edulliseen hintaan. Tilaa alkoholia Saksasta kotiin juhliin tai omaan käyttöönalks.fi
On tullut maisteltua tätä ja muitakin halpakopioita, eivät yhtään pärjää alkuperäiselle.Onko kukaan palstalaisista maistanut tuota A.Le Cog:n kirsikkaolutta? A.Le Coq Kriek Ale 4.5% 24x0.33l Tuli kokeeksi pistettyä laatikko tilaukseen, nin olikohan hitti vai huti?
Belgialaiset oluet olis nyt mielenkiinnon kohteena, niin oisko kellään tiedossa hyvää kauppaa, mistä tilata?
Näistä Summer ale (keltainen tölkki) on oikein mainio kesäjuoma: mäntyinen, aavistuksen makea ja hyvin virkistävä. Ale-lajityypistä huolimatta väittäisin ipaksi.
Vihreätölkkinen aisapari West Coast Pilsner ei ole liioin saksalalstyylinen tai tsekkiläinenkään pilsneri, vaan vahvan ipamaisesti humaloitu mutta muuten rungoltaan aivan liian ohut eurolager. Mausta voi löytää hentoisia hedelmäkarkin ja pesuaineen vivahteita. En millään hennoisi juoda viisiprosenttista olutta silkkaan janoon.
Mieluusti kuulisin kanssajuojien kommentteja tuosta punaisesta versiosta.
On tullut maisteltua tätä ja muitakin halpakopioita, eivät yhtään pärjää alkuperäiselle.
Täällä tehdään kyllä useinkin melkosia johtopäätöksiä ja yleistyksiä, kun kerran sattuu kaksi asiaa korreloimaan. Näille kannattaa lähinnä itsekseen hymyillä, ja unohtaa. Samoin, jos joku antaa ymmärtää "tietävänsä" kauanko jokin tilaus kestää tulla, siis tulevaisuudessa, ei menneisyydessä, niitä tiedetään, tulevia ei - sattuma ja satunnaisuus on suurin pelaaja näissä.Otin vielä sen 1.50e insurance kun joku väitti että olisi todellisuudessa toimituksen nopeuttaminen
Perhana kun juuri nyt kun olisi tarvinnut juomaa ennen tiettyä päivämäärää, Alks + Fransu / Kroatia - kombossa kestää. 11.7 laitettu tilaus, eikä vielä ole edes vahvistusta / koodia tullut. Suomiosteluksi menee. No, onpa sitten loppukesäksi juomaa.
Otin vielä sen 1.50e insurance kun joku väitti että olisi todellisuudessa toimituksen nopeuttaminen![]()
Tänä aamuna tuli seurantakoodi itselleni, samana päivänä tehty tilaus.Alks + Fransberg combolla tilasin 5.7 Kroatian varastolta uusia lonkeroita eikä myöskään miulle oo tullut vahvistusta/kuljetuskoodia
Postilla on 25kg raja automaatteihin toimitukselle. Jos menee yli, muuttavat kotiinkuljetukseen.Fransulla on aina toiminutkinn tuo noutopistereseen tilaaminen. Opo tuntuu järjestään tunkevan kaikki tilaukset kotiinkuljetukselle. Aiemmin ilman erillistä ilmoitusta, mutta nyttemmin on tullut sähköpostiin muutamasti joku "joudumme muuttamaan toimituksen kotiinkuljetuksesksi" ilmoitus. Harmi, kun ei satu olemaan sellaista kotia, mihin mikään näistä "alihankinta-kuriiripalveluista" toimittaisi mitään. Yleensä tavara sitten seisoo tai sahaa jossakin autossa päivän tai viikon ja päätyy toivottavasti läheiseen noutopisteeseen, johon se oli alunperin tilattukin.
Jep. Kirjoitinkin tuossa noutopisteestä, en automaateista. Tai jos käytän nyt väärää termiä, niin tarkoitan että yritän tarkoituksella tilata suoraviivaisesti sellaiseen "k-kaupan kassalta" noudettavaan pisteeseen. Ei kotiinkuljetusta, ei automaattia. Opo ei tähän todistettavasti pysty, vaikka valikoista moinen löytyykin.Postilla on 25kg raja automaatteihin toimitukselle. Jos menee yli, muuttavat kotiinkuljetukseen.
Vaihtaa kaupan Viinarannasta.eu niin ei tarvitse välittää panteista ja hinnat vielä hieman edullisemmat.Saakos näistä nyt pantit ihan suomen päässä? Ei ole vielä kertaakaan tullut tilattua näitä "TIN" salkkuja
Ehkä noin 300 muuta, mutta mihin niitä tarvitsee kun halvin on ottaa miedot laivasta/satamasta ilman pantteja ja jäykät postilla saksasta…Mitäs muita myymälöitä Tallinnassa on kuin superalko/viinarannasta?
Jos ottais pikaisen päiväreissun..![]()
Discandoolta ei ole vastattu kyselyyni puuttuvista oluista mitään. OP Visalle tein reklamaation puuttuvasta olut-laatikosta maanantaina 8.7 ja tänään tuli ratkaisu ja palauttivat tuon puuttuvan laatikon osuuden.Tilasin Discandooolta 15.5. 4 laatikkoa olutta ja vasta tänään 1,5kk myöhemmin saapuivat, mutta vain 3 kpl tilatuista. Ihmettelinkin postista hakiessa, kun toinen laatikoista oli vain yhden salkun kokoinen, mutta siinäkin painoksi merkattu 18.4kg.
Valikoima eri, ei ole esimerkiksi Koffin sinistä lonkeroa.Vaihtaa kaupan Viinarannasta.eu niin ei tarvitse välittää panteista ja hinnat vielä hieman edullisemmat.
Alksin tilaus toimitetaan maanantaina, ripeää toimintaa molemmiltaViinarannasta.eu+FBS parin laatikon tilaus 15.7. ja huomenna tulee kotiovelle.
Samana päivänä tilattu alks+Fransu (saksa) vielä odottelee matkahuollolle saapumista.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.