- Liittynyt
 - 22.10.2016
 
- Viestejä
 - 1 599
 
No plussaa ainakin siitä että valikoima on oluissa edes vähän muutakin kuin ihan pelkkää vaaleaa lageria.Juomakeisari
tommosen sivuston löysin, kellään kokemusta tästä?
Kyllähän tuota testata voi.
Kiitos jaosta.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
No plussaa ainakin siitä että valikoima on oluissa edes vähän muutakin kuin ihan pelkkää vaaleaa lageria.Juomakeisari
tommosen sivuston löysin, kellään kokemusta tästä?
Öh, käytännössä kaikki tuon kaupan juomat paria hassua yli 40e hintaista koristepullotetta lukuun ottamatta ovat ensisijaisesti kännäyskäyttöön sovitettuja viinaksia ja epämääräisiä massatuotantolitkuja. Olen pettymys.No plussaa ainakin siitä että valikoima on oluissa edes vähän muutakin kuin ihan pelkkää vaaleaa lageria.
Kyllähän tuota testata voi.
Kiitos jaosta.
Verrokkina lähinnä discandoo ja netpris niin niissä ei tainnut olla yhtään IPA:a tai edes alea, vehnääkin taisi olla vain Paulaner. Tuolla sentään muutama eri vehnä ja brewmasterilta ipa & ale.Öh, käytännössä kaikki tuon kaupan juomat paria hassua yli 40e hintaista koristepullotetta lukuun ottamatta ovat ensisijaisesti kännäyskäyttöön sovitettuja viinaksia ja epämääräisiä massatuotantolitkuja. Olen pettymys.
Punaviiniosastossa näemmä muutama asiallinen tuote, mutta nekin käytännössä Alkon hinnastoa kalliimpia.
Netprisiltä: according to legislation, we must have nothing to do with transportation
OHJEELLISIA RAHTIHINTOJA - Kuljetus24.euKovasti muistuttaa ensinäkemältä Alcoshop:n sivuja! Oliskohan samat kauppiaat?
Nuo Latvian hinnat on kyllä edulliset!
OHJEELLISIA RAHTIHINTOJA - Kuljetus24.eu
Kuljetus24 näyttää hoitavan kuljetuksen.
Tein testi tilauksen kauppaan.
Kovasti muistuttaa ensinäkemältä Alcoshop:n sivuja! Oliskohan samat kauppiaat?
Nuo Latvian hinnat on kyllä edulliset!
Tuotteiden kokonaispainot - Alcoshopper.comNäkeekö Alcoshopperissa jossain ostoskorin vaiheessa myös tilauksen oikean painon ja täten kuljetuksen hinnan? Ja tilataanko rahti samaan tyyliin, kuin vaikka Netprisin kanssa?
Samaa firmaa taitaa olla Alcoshopin kanssa, kun Googlen välimuistiversio Alcoshopperista näyttää vielä Alcoshopin logoakin.
Latvia - Alcoshopper.comMikä olisi halvin paikka tilata viron oluita salua, a le coqia yms? Alkostoressa pitäisi se lavallinen vähintään kerralla ottaa että kannattaisi
Paljonko tilasit ja miten toimi toimitus/paljonko tuli kuluja? Kummasta kaupasta tilasit?Latvia - Alcoshopper.com
Tuolta tein itse tilauksen.
Tilasin 37 Laatikkoa. Rahti maksoi 115€. Lähettivät linkin rahdin maksuun kun tuotteet on pakattu. Superalkon valitsin.Paljonko tilasit ja miten toimi toimitus/paljonko tuli kuluja? Kummasta kaupasta tilasit?
37 laatikkoa kaljaa?Tilasin 37 Laatikkoa. Rahti maksoi 115€. Lähettivät linkin rahdin maksuun kun tuotteet on pakattu. Superalkon valitsin.
Olutta ja lonkeroa tilasin.37 laatikkoa kaljaa?



Itselläkin on testi tilaus laitettu Alcoshopperiin.laitoin testitilaukset juomakeisari.com ja alcoshopper.com. Alkochopper tuntui jotenkin hämärältä ja vaivalloiselta kun pitää niin monimutkaisesti tuo kuljetus tilata.
Jeps. Netprisiltä ilmaantunu rahat puuttuvasta tuotteesta + se 15e ylim. hyvitys..
Yksi sivusto mitä en ole täällä nähnyt mainittavan on Online alcoholic drinks. Buy cheap alcoholic drink, premium water and drinks - yopongoelhielo.com
Valikoimassa alkoholituotteita miedoista väkeviin ja mielestäni aika edullisilla hinnoilla. Ainoa negatiivinen asia on hieman kalliimpi toimitusmaksu, mutta senkin saa kuitattua tekemällä sopivan kokoisen tilauksen.
Yhden tilauksen tuolta olen tehnyt ja homma toimi hyvin. Kuriirina GLS.
Hinnat ok! Kuinka paljon nuo toimituskulut ovat?
Ainoa negatiivinen asia on hieman kalliimpi toimitusmaksu, mutta senkin saa kuitattua tekemällä sopivan kokoisen tilauksen.
Kyllä on vaikeaa.
Lebensmittel perui tilaukseni ja hyvitti välittömästi koko tilauksen pari viikkoa sitten.
Viikko sitten tilaus Netprisiin ja paketti ei ole edes liikkeellä Bringin mukaan.
Kun kysyin Netprisin aspalta onko edes paketoitu sain seuraavan vastauksen:
From: Kundeservice Netpris <kundeservice@netpris.dk>
Date: 2018-08-29 16:23 GMT+03:00
Subject: Re: fi_FI Finland: Faktura #
You need to contact Shippii, they can tell you where your package is
Med venlig hilsen / Best regards / Mit freundlichen Grüssen
Netpris Kundeservice
Shippii ei ole vastannut.
Oho, ai ne on sentään jollekin vastannutkin jotain.Nyt tuli Shippiiltä viestiä: "your package is lost and i will relase 21,45 euro to you."![]()
Oho, ai ne on sentään jollekin vastannutkin jotain.
Itsehän sain rahdit takaisin vasta luottokorttiyhtiölle tekemäni reklamaation kautta.
Yhteenkään viestiin ei Shippii vastannut.
Ei valitettavasti saa suomeen ilman toimituskuluja.Saiskohan tuolta yopongoelhielo.comista noita toimituskuluttomia tuotteita suomeenkin? Taitaa koskea vaan espanjaa...
Täytyy tutkailla tarkemmin... Vaikutti olevan mukavan hintaisia tuotteita.
Pistin rohkeana tuolta Alcoshop.fi sivustolta tilaukseen 3 lavallista erinäisiä oluita ja pari pulloa smirnoffin iceä. Oluilla tölkkihinta ka n.90snt/tölkki, joka on ihan kiva hinta siis näin verrattuna siihen että kyseessä on nelosolutta. Mites toi muuten toimii tuo klarna laskutustsydeemi, tuleeko se lasku sitten kun tavarat on lähetetty vaiko? Vielä ei ainakaan minkäänlaista laskua tullut.
Ja sitten vielä, mitkä on todennäköisyydet että pääsen kyseisiä juomia ensi viikon viikonloppuna jo nauttimaan?
Kiitos,
T. ensikertalaistilaaja![]()
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.