Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Live: io-techin pikkujoulu- ja hyväntekeväisyysstriimi tänään alkaen klo 19. Pelataan io-techin toimituksen kesken PUBGia ja tavoitteena saada 10000 euroa täyteen Pelastakaa Lapset ry:n joulukeräykseen! Tule mukaan katselemaan ja keskustelemaan! Linkki lähetykseen >>

En tiedä mitä tarkoitat ydinperheellä, mutta yleisesti ottaen mikään perhe ei tarkoita yksinäistä. Se on totta, että mitään kovin laajoja sukulaisbileitä ei tänä vuonna varmaan monessakaan taloudessa vietetä, mutta se lienee eri asia kuin aloittajan tarkoittama yksinäisyys.Vain ydinperhe tänä vuonna. Yhtään uudenvuodentoivotusta ei ole tullut, enkä yhtään ole lähettänyt. Syy vai seuraus, en tiedä, mutta poikkeuksellinen vuodenvaihde kaikin puolin. Tunnelma tuntuu olevan maailmanlaajuinen.
Kiitos tästä määritelmästä, mutta psykologian oppien mukainen yksinäisyyden tunne ei ole sidonnainen lähipiirin kokoon.En tiedä mitä tarkoitat ydinperheellä, mutta yleisesti ottaen mikään perhe ei tarkoita yksinäistä. Se on totta, että mitään kovin laajoja sukulaisbileitä ei tänä vuonna varmaan monessakaan taloudessa vietetä, mutta se lienee eri asia kuin aloittajan tarkoittama yksinäisyys.
Ainakin mahdolllisuudet paranee kummasti, jos on joku lähipiiri.Kiitos tästä määritelmästä, mutta psykologian oppien mukainen yksinäisyyden tunne ei ole sidonnainen lähipiirin kokoon.
Aika sivaltava ja osuva esimerkki XD.Ainakin mahdolllisuudet paranee kummasti, jos on joku lähipiiri.
Tämä nyt on vähän kuin tulisi kertomaan työttömälle, miten itsekin tuntee olevansa köyhä kun saa vain 6ke/kk palkkaa. Tunne voi toki olla ihan aito.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.