• TechBBS:n politiikka- ja yhteiskunta-alue (LUE ENSIN!)

    Politiikka- ja yhteiskunta-alue on TechBBS-keskustelufoorumilla ala-osio, joka on tarkoitettu poliittisten ja yhteiskunnallisten aiheiden sekä niiden ilmiöiden ja haasteiden käsittelyyn.

    Ohjeistus, säännöt ja rangaistukset koskevat vain tätä aluetta, muilla alueilla on käytössä TechBBS-foorumin tavalliset säännöt.

    Ylläpito valvoo, ohjeistaa ja moderoi keskustelua, mutta ensisijaisesti alueen keskustelijoiden pitäisi pyrkiä aktiivisesti ylläpitämään asiallista keskustelua ja myös selvittämään mahdollisesti syntyviä erimielisyyksiä ilman ylläpidon puuttumista keskusteluun.

Yhdysvaltain 45. ja 47. presidentti Donald J. Trump

Trumpille kun niin helvetin tärkeää, ettei liittovaltion rahaa tuhlata jonninjoutaviin, kuten "kuolleiden eläkkeisiin" jne, joita toinen retard Musk tonki pippeli jöpössä ja kuola valuen, niin mites meni rahallisesti tää itse aiheutettu sota niinku omasta mielestä?


No kun ei orankin omasta rahapussista mene, niin ei haittaa? :facepalm:
Ihan hyvinhän se on mennyt. Maga uskoo puheet voitosta, Epsteiniä ei ole mainittu aikoihin ja Putin pitää Trumpia taas vähän uskollisempana toverina.
 
Valitettavasti täälläkin vaan foorumi "viisaat" sitä mieltä, että mitään droneja ei saa varastoida. Vaan mieluummin vaikka niin, että ensin otetaan muutama aalto vastustajalta suoraan tonttiin ja sitten vasta saa sinne dronetehtaalle soitella, että hei olisi vähän niin kuin tarvetta nyt valtavalle satsille ja mieluusti jo heti huomenna, että onnistuisko. Iranissakin varmaan kirottu nyt viime aikoina sitä, että menivät niitä shahedeja jo etukäteen valmistamaan. :D

Jokos se Rumppi nyt sitten ilmoitti lähtevänsä NATO:sta vai oliko taas näitä sen perus uhkailuja ja jorinoita?
Sanoin jo aiemmin, mutta jos/kun rauha tulee Ukrainassa, niin Ukrainan puolustusalan firmoilla olisi kyllä tuotantokapasiteettia, jota voitaisiin hyödyntää hyvään asevelihintaan. Kysyntää on tosin maailmalla varmaan muuallakin, mutta Suomi voisi päästä hyvänä jätkänä sinne parhaille diileille.

Trump ilmoitti että NATO:sta lähtemistä pohditaan, mutta ei sieltä ihan noin vain Trumpin päätöksellä lähdetä, koska kongressi esti sen etukäteen jo toissavuonna. Tarvittavaa 2/3 enemmistöä tuskin löytyy...

Mentaalitasolla USA on jo lähtenyt NATO:sta ja sitä suuremmalla perusteella mikäli Trump estää asemyynnin Euroopan kautta Ukrainaan.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
304 207
Viestejä
5 152 906
Jäsenet
82 464
Uusin jäsen
zarwil

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom