Valokuidulle Reititin

Liittynyt
05.09.2020
Viestejä
61
Tässä nyt 2pvä paininut vanhemman ZTE MC801A:n kanssa että saisin jaettua langattomasti yhteyteni muihin talon laitteisiin mutta ei niin ei , osaan se kyllä yhdistää (älyvalot) mutta esim Playstation ei onnistu , eikä kameratkaan yhdistä.

Minkälaisia reitittimiä teillä on käytössä , en edes tiedä onko tämä miten optimaalinen oma laitteeni tähän touhuun , miljoonaa eri asetusta vaihtanut ZTE:n asetuksista mutta ei apua .
 
Omassa kämpässä reitittimenä on Mikrotik:n tuote: MikroTik RB5009UPr+S+IN Tuo hoitaa valokuidun jaon talon verkkorasioihin ja langatonta verkkoa varten tuossa on kiinni pari kappaletta wifi tukiasemia bridge -tilaan konffattuna. Hyvä puoli tuossa reitittimessä on monipuolinen PoE tuki, joten pystyy käyttämään PoE tukiasemia ja muita laitteita. Olen ollut tyytyväinen setuppiin.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
281 676
Viestejä
4 840 173
Jäsenet
78 279
Uusin jäsen
Oliver hoi

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom