Ostettu Vähintään 65" TV mieluusti isompikin

Liittynyt
18.10.2016
Viestejä
3 532
Uusi telkkari olisi etsinnässä kun vanha tuli myytyä pois. Edellisissä kahdessa ollut niin häiritseviä ominaisuuksia jotka pilanneet katselukokemuksen. Samsungeissa se oli local dimming jota ei saanut pois päältä ja Philipsissä huonosti toteutettu ambilight ja muut philipsien ongelmat. Koon pitää olla vähintään 65" ja alle olen listannut ominaisuuksia joita arvostan ja joita en niin arvosta, mutta kaikkea kannattaa ehdottaa kunhan vain koko täsmää.

Tärkeimmät ominaisuudet on hyvät värit, mustan taso jne. perus kuva ominaisuudet. Telkkarissa ei saisi mieluusti olla DSE, valovuotoa, local dimmingiä jota ei saa pois päältä (lähinnä samsungien ongelma), kuolleita pikseleitä tmv. vikoja jotka ei kuitenkaan takuuseen kuulu. HDR ja älytelkkari ominaisuudet on itelle "turhat" kun tulen käyttämään telkkaria tietokoneen kautta joten niiden ominaisuuksilla ei varsinaisesti ole merkitystä. Arvostan suuresti jos telkkarista löytyy 120hz tuki, muttei se ole pakollinen.

Asun Riihimäellä ja minulla ei ole autoa joten telkkari pitäisi tuoda minulle joskin maksan tietysti kaikki siitä aiheutuvat kulut tietysti.
 
Vitheetön sonyn kd-65xe9005, tsekkaa vaikka rtingsin revikka. 750e ovelle tuotuna.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
270 486
Viestejä
4 671 010
Jäsenet
76 631
Uusin jäsen
Volmari^^

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom