Uutta konetta hakusessa, budjetin viilausta.

Liittynyt
16.01.2017
Viestejä
16
Terve

Tarkoitus päivitellä vanhaa konetta, siitä nyt taitaa käyttöön tulla enää tallennustilat.

Tällaisia tuotteita ole valinnut, olisiko vinkkejä hyvistä tarjouksista tai edullisemmista kaupoista joilla hintaa saisi vielä ruuvattua alaspäin tinkimättä suorituskyvystä.




Toimitusajoilla ei ole väliä, toki kuukausitolkulla ei viitsi odotella. Olisiko vaikkapa ulkomailta tilaamalla mahdollista saada säästöä?

Entäpä onko tuo miten hiljainen, joskus fractal design defineä vaimentelin vaimennusmatoilla, onko se tuossa kotelossa mahdollista?

Myös tietysti pitkät takuut ovat plussaa.

Pelaan 4k televisiolla, erinäisiä pelejä mutta pääasiassa Crusader kings kolmosta ja tulevaisuudessa varmasti uutta Gta:tai.
 
Virtalähteestä nipistämällä 100W -60e


jos 850W


tai


Prossuksi pelikäytössä paljon parempi 7800X3D


tai säästöä hakemalla vanhempi 7700


muistit


Tuosta Fractalin kotelosta en osaa sanoa, revikoissa näyttää kyllä pärjäävän. Tuossa oma ehdotus ja mukaan voisi ottaa yhden 140mm ropellin


Näyttis toisesta leiristä -110e

 
Viimeksi muokattu:

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
284 430
Viestejä
4 885 452
Jäsenet
78 829
Uusin jäsen
jaampo

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom