Thermaltake Core P3 Snow Edition

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja NelliV
  • Aloitettu Aloitettu
Liittynyt
29.03.2018
Viestejä
99
Nyt kun puskee seuraavan koneen rakennusvimma päälle ja nykyinen Ryzen kone siirtyy perheen pienempien pelaajien käyttöön. Olisi aika alkaa kasaamaan seuraavaa projektia.
Nzxt S340 oli varsin hyvä mutta nyt haluaisin jotain aivan erilaista kokonaisuutta jossa olisi mahdollista muuttaa ja rakentaa kokoonpanoa ajan saatossa lisää ja siirtyä jäähdytysmuodossa vaikkapa
AIO-ratkaisuun ja myöhemmin sitten kovempiin vesileikkeihin.

Joku hullu ajatus olisi avoin kotelo ja kyseinen Thermaltake Core P3 Snow Edition kotelo osui ekana silmään.
Onko raadilla mielipiteitä tai kokemuksia kotelosta?
Tai onko joku vastaaviin avoimiin koteloihin törmännyt netissä?
Ekana mietin tuossa kotelossa pölyä haittaa vana elementtinä..

Yksi vaihtoehto oli rakentaa itse mutta en tiedä sitten onko hien ja kyynelten vuodatus sen arvoista.
 
Näitä Thermaltakeja on tosiaan koko sarja Jimmsillä on Rajintek Paean (Atx) ja Paean-m (mAtx).

InWinillä on hieno mutta hyvin kallis D-frame ja D-frame Mini (amazonilla parisataa) ja muutama vielä kalliimpi erikoismalli.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
276 823
Viestejä
4 764 346
Jäsenet
77 540
Uusin jäsen
Eetu kumpuniemi

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom