Testissä Sony WF-1000XM6 -nappikuulokkeet

Diizzel

Ylläpidon jäsen
Liittynyt
29.10.2016
Viestejä
2 289
Testasimme Sonyn 300 euron WF-1000XM6 -vastamelunappikuulokkeet.
Sony-WF-1000XM6-kuva-8-1024x683.jpg

Maaliskuu lähtee käyntiin io-techin kuuloketestipenkissä helmikuun lopulta tuttuun tapaan lippulaivaluokassa jatkaen. Samsungin uusien kärkinappien jälkeen testattavaksi nimittäin saapuivat Sonyn uudet WF-1000XM6 -napit, joiden suositushinta on 300 euroa. Hintansa vastineeksi kuulokkeet lupaavat 25 prosenttia edeltäjiään paremman vastamelun, päivitetyt kaiutinelementit sekä uudistetun muotoilun. Lisäksi mukana on edeltäjämalleista tuttuun tapaan LDAC-koodekkituki.

Tuoreessa testiartikkelissa otamme selvää tarjoavatko Sonyn uutuusnapit vastinetta varsin korkealle hinnalleen ja ovatko uutukaiset yhä vastamelultaan markkinoiden ehdotonta kärkeä.

Lue artikkeli: Testissä Sony WF-1000XM6 -nappikuulokkeet
 
Tuo BT Le audio on myös vanhemmissa XM5 malleissa tuettu en ole testannut onko siitä mitään eroa mutta se tietysti poistaa suurin osa muista toiminnoista.
Jos nämä varmuudella pysyisi omissa korvissa paikallaan voisin harkita vaihtoa kun xm5 mallit on surkeat siinä.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
302 233
Viestejä
5 142 096
Jäsenet
82 118
Uusin jäsen
mangojäätee

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom