Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Hyvää joulua!
Osallistu io-techin piparikakkutalokilpailuun 2025 Linkki osallistumisketjuun >>>
SER-huutokaupat hyväntekeväisyyteen käynnissä! Linkki huutokauppaan >>>
SkyShowlla ei niitä poistuvia ole näkynyt mutta JustWatchilla on yleensä kuukautta ennen varoitus. Aiemmin näkyi jäljellä olevat päivät vaan ei enää. Mielenkiintoista on, että Ruudulla SkyShown osassa näkyy poistumispäivämäärä heti. Esim. Fall Guy lähtee 31.12.2025 klo 22.59. JustWatchilla jos on linkki Ruudulle, poistumispäivä on helppo tarkastaa.Onpas mielenkiintoista, Amazon Primen lisäkanavatilauskohdissa missä mainostetaan Showtimen sisältöjä, on monen tittelin kohdalla poistuu 14vrk sisällä. Mutta itse showtimessa ei ole minkään kohdalla vastavaa varoitusta/ilmoa. Ei android-tv, android tai pc:n puolella kun kokeilin/tarkistelin.
Eli 2 vaihtoehtoa, joko primen puolella virhettä tai sitten SS:n on uskomattoman kusipäinen noissa eikä edes välitä ilmoittaa omassa appsissaan noista.
Section 31 nyt tullut.
Joo taisi olla jenkeissä, kaivelin syvemmin niin löyty että 10.maaliskuuta julkaistaan Suomessa. Odottavan aika on pitkäEilen julkaisu missä? Jenkeissä? Voi mennä viikko helposti, että näkyy Suomessa, tai pidempään.


Hyvä. 1883 pitää katsoa uusiksi kunhan taas päätän subata.Annetaan kiitosta kun on aihetta. Hyvin on lisääntynyt monikanavaäänet sarjoihin ja leffoihin. Esim Yellowstone spinoff-sarja 1883 oli saanu päivityksen 4k:ksi ja samalla 5.1-ääniraidan. Kyllähän tästä nykyisellään ihan mielellään maksaa sen 6,5€/kk. Seuraavaksi sitten Dolby Atmos vielä mukaan?
Löytyy myös Areenasta: Tappava yölentoMeinasi mennä ohitse mutta aloin sattumalta katsomaan Red Eye -sarjaa, ei tämä pöllömpi ole parin ensimmäisen jakson perusteella.
Mm. Berlin Stationista ja Hobiteista tuttu Richard Armitage pääosassa.
![]()
Onko pitkään vielä Areenassa? Kuulostaa heti sellaiselta, jonka voi katsoa yhdessä vaimon kanssa.Löytyy myös Areenasta: Tappava yölento
Pitkään ollut katselulistalla, pitäis vaan jostain löytää aikaa katselulle.![]()
Näköjään 17.9.2024 julkaistu, poistuu16.9.2025.Onko pitkään vielä Areenassa? Kuulostaa heti sellaiselta, jonka voi katsoa yhdessä vaimon kanssa.
Se Idris Elba Hijack upposi kuin metrin halko.
Katoin tuon viime kesänä. Oli kyllä mielestäni aika keskinkertainen jos ei jopa onneton tekele. Melko pökkelöä dialogia ja surkuhupaisia juonenkäänteitä. Vähän sellainen olo kuin söisi mäkin hampurilaista - onhan se joo hampurilainen ja sillä nälkä lähtee, mutta ei tuo mikään elämys ole. Eli kyllähän tuon katseli, mutta välillä oli aina olo, että pitäisköhän tämä jättää kesken.Meinasi mennä ohitse mutta aloin sattumalta katsomaan Red Eye -sarjaa, ei tämä pöllömpi ole parin ensimmäisen jakson perusteella.
Ikävä kuulla. Täytyykin miettiä. 7,0 on kyllä saanut IMDB:ssä?Katoin tuon viime kesänä. Oli kyllä mielestäni aika keskinkertainen jos ei jopa onneton tekele. Melko pökkelöä dialogia ja surkuhupaisia juonenkäänteitä. Vähän sellainen olo kuin söisi mäkin hampurilaista - onhan se joo hampurilainen ja sillä nälkä lähtee, mutta ei tuo mikään elämys ole. Eli kyllähän tuon katseli, mutta välillä oli aina olo, että pitäisköhän tämä jättää kesken.
Onko tuo mainoksilla vai ilman?Tulipahan sopivasti tarjous tästä sähköpostiin (normaali tilaus 1,99€/kk kahden kuukauden ajan).
Ottaa listalle tuo Red Eye ainakin heti.![]()
Ilman mainoksia, eli norm. hinta olisi ollut 8,99€/kk.Onko tuo mainoksilla vai ilman?
TilattuIlman mainoksia, eli norm. hinta olisi ollut 8,99€/kk.
Tuo tarjous oli voimassa vain tänään.
Niin. Siksipä tuota aloin katsomaankin, kun ajattelin sen olevan vähän parempi. Suurin osa ihmisistä on pitänyt enemmän kuin minä, niin kannattaa muodostaa ihan oma mielipide.Ikävä kuulla. Täytyykin miettiä. 7,0 on kyllä saanut IMDB:ssä?
Minkäslainen linkki tuohon tarjoukseen oli? Ei ole itselle tullut tuota sähköpostia, noin vuosi sitten viimeksi olin asiakkaana ja tuohon hintaan voisi kyllä ottaa taas muutamaksi kuukaudeksi testiin.Ilman mainoksia, eli norm. hinta olisi ollut 8,99€/kk.
Tuo tarjous oli voimassa vain tänään.
En kyllä itse löytänyt tätä sarjaa Skyshowtimesta millään nimellä.Meinasi mennä ohitse mutta aloin sattumalta katsomaan Red Eye -sarjaa, ei tämä pöllömpi ole parin ensimmäisen jakson perusteella.
Mm. Berlin Stationista ja Hobiteista tuttu Richard Armitage pääosassa.
![]()
Kaksi kuukautta on tuo diili, sen jälkeen 8,99€/kk. Löysikö @iPhonelover tuon tarjouksen jostain vai saitko sinäkin sähköpostin?Minkäslainen linkki tuohon tarjoukseen oli? Ei ole itselle tullut tuota sähköpostia, noin vuosi sitten viimeksi olin asiakkaana ja tuohon hintaan voisi kyllä ottaa taas muutamaksi kuukaudeksi testiin.
Huomasin saman, noh eiköhän tuolta pariin euroon kateltavaa löydy.En kyllä itse löytänyt tätä sarjaa Skyshowtimesta millään nimellä.
Maxilta löytyi sitten lopulta.
En kyllä itse löytänyt tätä sarjaa Skyshowtimesta millään nimellä.
Maxilta löytyi sitten lopulta.
Ihan katsottava tuo oli. 7 on aika hyvä arvio. Onneksi löytyi Areenasta, Max vielä panttasi viimeistä jaksoa.Ikävä kuulla. Täytyykin miettiä. 7,0 on kyllä saanut IMDB:ssä?
Tuli kans mailiin linkki, kiitosKaksi kuukautta on tuo diili, sen jälkeen 8,99€/kk. Löysikö @iPhonelover tuon tarjouksen jostain vai saitko sinäkin sähköpostin?
Ainakin tuo minun mailiin tullut näyttää olleen kertakäyttöinen (jäätävän pitkä linkki upotettuna tuohon lunasta tarjous -nappiin).
Huomasin saman, noh eiköhän tuolta pariin euroon kateltavaa löydy.![]()
Onko juuri tosi ettei PS5:lle ole Skyshowtime sovellusta saatavilla? Vai enkö mie osaa käyttää tuota PS5 sovelluskaupan hakua![]()
Skyshowtimellä ei ole omaa sovellusta. Lataa Apple+ nii sitä kautta näkee myös skyshowtime. Mut tarvii vissiin olla molemmat tilattunaOnko juuri tosi ettei PS5:lle ole Skyshowtime sovellusta saatavilla? Vai enkö mie osaa käyttää tuota PS5 sovelluskaupan hakua![]()
Ei tarvii olla apple+ aktiivinen tilaus, että skyshowtime toimii sitä kautta.Skyshowtimellä ei ole omaa sovellusta. Lataa Apple+ nii sitä kautta näkee myös skyshowtime. Mut tarvii vissiin olla molemmat tilattuna
Ei toki, mutta jos SkyShowtimea haluaa katsoa Apple TV -apin kautta (esim pelikonsolilla), niin se SkyShowtime pitää tilata Apple TV -kanavana. Tai niin olen ainakin aina ymmärtänyt.Ei tarvii olla apple+ aktiivinen tilaus, että skyshowtime toimii sitä kautta.
Kanavat voi liittää Apple+ , kun/jos tilaukset voimassa esim. Skyshowtime. Itsellä lisättynä Skyshowtime ja Prime. Ei tilattuna Apple+ kautta kumpikaan. Kaikki mitkä suoratoistot tilattavissa Apple+ app:n kautta voi lisätä appiin, jos suoratoistopalvelu löytyy jo ennestään.Ei toki, mutta jos SkyShowtimea haluaa katsoa Apple TV -apin kautta (esim pelikonsolilla), niin se SkyShowtime pitää tilata Apple TV -kanavana. Tai niin olen ainakin aina ymmärtänyt.
Se on siis siellä apissa myynnissä (8,99 €/kk ja laatu on vain full HD), joskaan en ole varma saako sen tilattua pelikonsolilla vai tarvitseeko siihen Apple-laitteen.
Apin linkkaaminen ja vastaava kanavatilaus Apple TV -apista on eri asiat.Kanavat voi liittää Apple+ , kun/jos tilaukset voimassa esim. Skyshowtime. Itsellä lisättynä Skyshowtime ja Prime. Ei tilattuna Apple+ kautta kumpikaan. Kaikki mitkä suoratoistot tilattavissa Apple+ app:n kautta voi lisätä appiin, jos suoratoistopalvelu löytyy jo ennestään.
![]()
Se Android-appi ei tietääkseni osaa näyttää muuta kuin Apple TV+ ja MLS Season Pass -tilausten sisältöjä, ainakaan toistaiseksi. Eli ei kanavatilauksia eikä ostettuja leffoja.Onnistuuko SkyShowtimen lisäys Android TV:n AppleTV-sovelluksella? Tilillä ei ole Apple-tilaus voimassa, kenties se vaikuttaa vai vaatiiko temppu Apple-laitteen?
Ei sillä että olisi paljon merkitystä, kun @Zat ehtii selittää kuinka toimii. Ehdin innostua saisiko näin selkeämmät tekstit ilman esteettömyys-asetusten säätöä.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.