Ostetaan Samsung 500gb pro sarjan ssd ja pcie sata lisäkortti(JKL)

Liittynyt
17.10.2016
Viestejä
2 090
Otsikon tavaroita voi tarjota jos löytyy.

Myös pcie verkkokorteille voisi olla tarvetta. Pitää olla vähintään 1gb nopeutta tukevia nuo verkkokortit. 2 kpl tarvetta.

Ostaja Jyväskylässä

Tarjoa yv:llä niin saan s-postiin ilmoituksen viestistä.
 
Samsung EVO SSD (250GB) sekä LSI Logic PCIe SATA kortti johon saa 4x kovoa kiinni? Jos noi myisi yhdessä.
PCIe kortti tais olla PCIe 4x. 1x liittimeen se ei mee.
On buuttaava mut ei välttämättä buuttaa modernissa emolevyssä UEFI BIOSien takia?
Toimii Legacy BIOS laitteissa kyllä. Eli jos on vaikka Intel kamaa vuodelta 2010.

Ei hajua kuin ison HDD:n siihen voi laittaa, itse käytin 4x WD Raptor 74GB ja ihan käyttökelponen oli. Kohtuu nopea.
Laitoin mirror RAID:iin ne levyt. Nyt mulla ei ole enää emolevyä jossa toi kortti toimisi buuttaavana laitteena.
Korttiin liitetyt kovot kylläkin näkyy Windowsissa tuoreemmillakin emolevyillä mut Windows pitää buutata emolevyn SATA liittimeen liitetyn levyn kautta.
LSI:n BIOS tason asetusohjelma lähti päälle ja sieltä voi konffata levyt. Mut se sanoo "option ROM loading failed" sen jälkeen kun se haluaisi buutata eli sen takia siitä ei saa buuttaavaa laitetta. Tämä on selkeesti UEFI ongelmia.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
267 348
Viestejä
4 622 988
Jäsenet
76 023
Uusin jäsen
Konstajk

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom