Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Hyvää joulua!
Osallistu io-techin piparikakkutalokilpailuun 2025 Linkki osallistumisketjuun >>>
SER-huutokaupat hyväntekeväisyyteen käynnissä! Linkki huutokauppaan >>>
Lopeta se rimputtelu, mä sain just pojan rauhottumaan
- Kari Taalasmaa vauva sylissä
Ja Jirin ilme.
Eihän Kari vaan pannu Monicaa![]()
No toi niin, suihku kuului taustalla että notta. Sitten taas jos oikein suurennoslasilla Ismo Ipi laittaa ruoat syömättömänä tai lähes syömättömänä roskiin ja alkaa rehkimään niin...
Ismolla kohta anoreksia kuten Iidalla konsanaan.![]()

Syön hattuni jos Karille ja Monicalle ei kehkeydy jotain säpinää.
Eihän se olisi ilmiselvää salkkaria jos niin ei kävisi.
Kalle lopussa "Mä en kaipaa kaveruutta, mä haluan rakkautta ja munaa!"![]()
Syön hattuni jos Karille ja Monicalle ei kehkeydy jotain säpinää.
Alfaan ilmestyi antenni kun se penska jäi sinne jumiin, eikä ilmeisesti moderni voimakas ja itsenäinen nainen osannut avata ovea avaimen avainosalla?Sekä bluescreeni oli pitkästä aikaa hyvä
Bluesreenia en taaskaan huomannut.. mutta jos joku on joskus hajottanut auton ikkunan, niin kyllä niitä siruja on vähän jokapuolellaAlfaan ilmestyi antenni kun se penska jäi sinne jumiin, eikä ilmeisesti moderni voimakas ja itsenäinen nainen osannut avata ovea avaimen avainosalla?Sekä bluescreeni oli pitkästä aikaa hyvä
Oliko Kallen vilautus rapussa Salkkareiden "rohkein" kautta aikojen?
No joo, kokonaisuutena Ismon kohtaus voittaaEi voita vanhempaa Laitelaa:








Pietari ja Evahan olivat tulessa. Rohkeaa rohkeaa. Nikkinen näki nyt äitimuorinsa ns. todellisen tilan. Ismon chattailyt ei kyllä voisi vähempää kiinnostaa.
Nuo Jannen leivät näyttää kyllä herkullisilta ja varsinkin täytteet! Ja numerokin on nyt annettu Tiinalle. Onnin ja Sannin suhde taitaa sitten kuitenkin eheytyä.
Karin pojan saunan lauteiden pesu sai yllättävän käänteen, kun Eva poikkesikin samaan aikaan Pihlajakadun saunan Suihkuun, kuulitte oikein suihkua jopa kuvattiin. Se siis on olemassa![]()
Tämähän olisiEdit: Veikaten tilanne johtaa siihen että Benjaminen rakastelee Evan kanssa.
arvoinen ratkaisu, etenkin höystettynä pidempään jatkuvalla salasuhteella. Mutta draaman takia epäilen että poikaparka jää kiinni ja eikä siitä olla hiljaa. Tämä viilentää Violaa entisestään jolloin Severille aukeaa uusi mahdollisuus. Vaihtoehtoisesti Benjamin pääsee hiljaa ylös mutta tietystä näkyvästä syystä johtuen ei uskalla poistua vaan menee saunaan piiloon (lasioven taa
) ja päättää yrittää hoitaa em. syyn pois, jääden lopulta kiinni.
Ja missä oli Ulla, ja jäi jotenkin hämäräksi miksei se reagoinnut Gunnarin sähläämiseen keittiössä, eilisessä jaksossa. Ihan surkea jakos tänään.
Ei nyt tule mitään scenaarioita mieleen. Forkkakin unohti näköjään ilmoittaa että täällä on viestejä![]()
Paras uutinen vähään aikaan! Vihdoin Flash-taakasta eroon. Edgeä nyt ei käytä muutenkaan kukaan, joten ei haittaa tuen puute.Katsomo meni ja näköjään päivittyi:
![]()
Siis edes Edgeä ei tueta enää. Katselin tuossa uusimman jakson Twin Peaksia ja mainokset on nyt pakkosyötettynä, mitä Windows Explorerilla ne eivät olleet![]()
Mikähän tuo suuri salaisuus voisi olla..?Hm, IMO taas ihan hyvä ns. erikoisjakso, kuten esim. Mariannan menneisyysjakso aikanaan ja Stubastianin psykiatrilla olo jne.
Veikkaan että tuo ns. suuri salaisuus selviää vasta kevään päätösjaksossa.
Paras uutinen vähään aikaan! Vihdoin Flash-taakasta eroon. Edgeä nyt ei käytä muutenkaan kukaan, joten ei haittaa tuen puute.
No sen palvelun olemassaolo perustuu mainoksiin. Jos mainokset olisivat helposti kaikkien blokattavissa, miten käy palvelun?Kyllä tuo nyt v-käyrää nostaa, kun mainoksia tulee ns. maksimit joka väliin ja katkaisee nautinnon. Mutta jotain hyvääkin, kuvan koko muuttuu nyt ikkunan koon mukaan eikä ole vakio kuten ennen eli siis vaikka ikkunaa pienensi niin kuvakoko oli silti vakio.
Eiköhän tuohon joku kikkakakkonen jossain välissä tule.
Kalle "ylilääkäri" Laitela ja vessakopin kutsu.![]()
Suikkari on suikkari, muut pulinat pois
Tale taas hohti ylinäyttelemisellä vähän aiheeseen liittyen.
Tuo Alissa kuvio jäi vähän vaivaamaan, jäi jotenkin kesken se skumpan juonti ja itseskely. Saas nähän josko siihen tulee mitään jatkoa vähän avaamaan tilannetta. Tai sitten missasin jotain.
Eiköhä se benkku rupee miettii sitä eevaaJoo, Serveri is back. Ihmettelinkin jo kun ei ole näkynyt. Mitähän Benkulle sitten seuraavaksi.
Aaron kuviot on taas sellaista, että ennustan pakko sen on jäädä kiinni noista koijauksista, sen psykiatrin kanssa. No ans kattoa...
Olispa ENNAKOITA![]()
Eiköhä se benkku rupee miettii sitä eevaa![]()
Kunnon draaman saiskin siitä aikaiseksi, nuori alaikäinen ja yh bitchKäytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.