Raijintek julkaisi 65 % -kokoluokan näppäimistön ISO-asettelulla ja Hallin ilmiö -kytkimillä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Kaotik
  • Aloitettu Aloitettu

Kaotik

Banhammer
Ylläpidon jäsen
Liittynyt
14.10.2016
Viestejä
23 562
Suomessa parhaiten coolereistaan ja koteloistaan tuttu Raijintek on julkaissut MGA-68 -näppäimistön. Kyseessä on yhtiön ensimmäinen näppäimistö.
Alumiinirakenteinen näppäimistö on varustettu oletuksena Hallin ilmiötä hyödyntävillä magneettikytkimillä, mutta saataville tulee myös Hejin:n valmistamat keltaiset mekaaniset kytkimet.
Näppäimistö tulee saataville tiettävästi UK-, DE- ja IT-asetteluilla, mutta ISO-asettelun myötä näppäinhattuja vaihtamalla ne on helppo muuntaa Nordic-asettelua vastaaviksi. Näppäinhatut on PBT-muovia ja ne tulevat saataville myös sublimaatiovärjättyinä.
Näppäimistö on ennakkohinnoiteltu Saksassa 133 euroon ja siitä tulee saataville sekä musta että hopeinen versio.

1737499945517.jpeg


Lähteet: Raijintek debuts MGA-68 aluminum hall-effect keyboard with 8,000 Hz polling rate, https://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=210
 

Statistiikka

Viestiketjuista
278 049
Viestejä
4 787 075
Jäsenet
77 702
Uusin jäsen
RobinH

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom