• TechBBS:n politiikka- ja yhteiskunta-alue (LUE ENSIN!)

    Politiikka- ja yhteiskunta-alue on TechBBS-keskustelufoorumilla ala-osio, joka on tarkoitettu poliittisten ja yhteiskunnallisten aiheiden sekä niiden ilmiöiden ja haasteiden käsittelyyn.

    Ohjeistus, säännöt ja rangaistukset koskevat vain tätä aluetta, muilla alueilla on käytössä TechBBS-foorumin tavalliset säännöt.

    Ylläpito valvoo, ohjeistaa ja moderoi keskustelua, mutta ensisijaisesti alueen keskustelijoiden pitäisi pyrkiä aktiivisesti ylläpitämään asiallista keskustelua ja myös selvittämään mahdollisesti syntyviä erimielisyyksiä ilman ylläpidon puuttumista keskusteluun.

Poliittiset ja yhteiskunnalliset meemit (EI KESKUSTELUA)

716101A6-F9A8-44C0-97D8-F69EDC34CE79.jpeg
 
Tajusin juuri, miksi monet punaniska-trumpistit ei halua auttaa Ukrainaa: Syynä on peniskateus:

Tämän sisällön näkemiseksi tarvitsemme suostumuksesi kolmannen osapuolen evästeiden hyväksymiseen.
Lisätietoja löydät evästesivultamme.


Kun punaniskoilla itsellään ei ole tuollaista, vaan jotain paljon pienempää.
 
Toi vasemmanpuoleinen valokuva ukosta on tosiaan jostain 1800-luvulta, vajaa tuhat vuotta kuolemansa jälkeen. Oikeanpuoleinen kuva taas on jostain keksitystä tv-sarjasta.

Mut varmaan näytti oikeasti joltain Alexander Skarsgårdilta. Tai ainakin tolta miltä tossa valokuvassakin.
 
1698683781123.png

Ikivanha, mutta ihmisten pitäsi kuunnella enemmän Gandalfia kun niinkutsuttuja "jumaliaan"
 
Hauska kuva, mutta laitetaan varmuuden vuoksi tänne. Osa voi nähdä poliittisena ja loukkaantua yleisellä puolella.
1698831818019.png
 

Statistiikka

Viestiketjuista
285 086
Viestejä
4 894 101
Jäsenet
78 931
Uusin jäsen
rosaka

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom