- Liittynyt
- 23.11.2023
- Viestejä
- 33
q
Viimeksi muokattu:
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tosiaan väärä alue, mutta pikaisesti tulee mieleen ainaki reddit ja /r/suomi päälle 600 000 seuraajallansa.Mikäli jokin asia kaivertaa mieltä ja tekisi mieli kirjoittaa jotain, niin minne kannattaa kirjoittaa? Viestipalvelu X on ihan hyvä paikka, mikäli löytyy seuraajia. Muissa tapauksissa tarjolla on lähinnä vauvafoorumi tai Suomi24, joita tuskin kukaan järki-ihminen lukee.
En nyt iha joka otsikosta omaa ketjua tekisi, mut asiaan liittyvissä ketjuissa noita nostellaa jutusteltavaksi. Mainitsemistasi aihepiireistä löytyy kyl ketjuja. Politiikka-alue, muut keskustelun urheilu.. ja yleisessä keskustelussa tiedettä, taloutta..Oletetaan esimerkiksi, että olisin kiinnostunut jostakin Iltasanomien otsikosta ja haluaisin keskustella aiheesta. Iltasanomissa käsitellään paljon yhteiskunnallisia asioita, kuten politiikkaa, taloutta, tiedettä ja urheilua. Onko tämä oikea paikka nostaa otsikko esiin ja kuulla vastavuoroisia mielipiteitä? Täällä on otsikoita laidasta laitaan, mikä on hyvä asia. Lähinnä itseäni kiinnostavat vastaajat, koska foorumi on alun perin perustettu IT-foorumiksi. Ikähaarukka oli erinomainen lisäys viestissäsi. Esimerkiksi ikäryhmässä 20–25-vuotiaat voivat ajatella eri tavalla kuin 30–50-vuotiaat.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.