Eurosport playerin kautta ku kahto, nii ekan erän tauolla rassasivat noita. Kuulu ku höpöttivät noista asetuksista.tiiä onko tuolla juontajalla mikki paskana vai mikä, ku melkonenkasa säröä äänessä, miellyttävämpi kahtoo mutella
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Eurosport playerin kautta ku kahto, nii ekan erän tauolla rassasivat noita. Kuulu ku höpöttivät noista asetuksista.tiiä onko tuolla juontajalla mikki paskana vai mikä, ku melkonenkasa säröä äänessä, miellyttävämpi kahtoo mutella
Täällä taidettu mainita vain Eurosport player.
Kaipa jotain kaurapuuro-streamejakin voi löytää...
On pakollinen. Siitä mainittiin tuossa ruotsipelissä kun suomalainen teki maalin kimmottamalla kiekon oman pelaajan pään kautta.Eipä ole tullut paljoa seurailtua naisten lätkää. Nyt huomasin, että käyttävät kypärässä ristikkosuojaa tai koko kasvoa suojaavaa pleksiä. Onko se pakollinen?
Ei kyllä arvokisoissa. NHL:ssä on ollut jo pari kautta.Onko tuollaista maalivahdin häirinnän haastoa tai paitsiohaastoa ollut ennen?
Jos haasto on aiheeton niin häirinnästä häviää oikeus aikalisään ja turhasta paitsion haastamisesta vissiin 2min rangaistus.
Onko sama sääntö myös miesten puolella? Olen työreissujen takia ehtinyt katsoa vain yhden kiekkopelin ja se oli tuo naisten ruotsiottelu.Ei kyllä arvokisoissa. NHL:ssä on ollut jo pari kautta.
Onko sama sääntö myös miesten puolella? Olen työreissujen takia ehtinyt katsoa vain yhden kiekkopelin ja se oli tuo naisten ruotsiottelu.
Miten tämä turnaus nyt menee? Jos Suomi häviää huomenna Ruotsille, ja Tsekki ja Kanada voittavat kumpikin, Suomi pelaa karsinnan Etelä-Koreaa vastaan, ja puolivälierässä tulee alkusarjan 4. eli Venäjä?
Puheelta mielestäni tulee.Pystyykö tämänpäiväisen Suoli - Ruotti ottelun kuuntelemaan suorana Ylen radiokanavalta?
Eikö tuota matsia näe mistään netistä?![]()
Mitäs muut ovat mieltä Oskari Saaren lätkä selostuksesta? Omasta mielestä ihan viihdyttävän kuulosta kuunneltavaa. Alkujaan vähän epäilin kyllä hänen selostustaan jääkiekon parissa.
Parempi kuin odotin. Timosen homoläpät ruotsista oli sen sijaan vähän väsynyttä.Mitäs muut ovat mieltä Oskari Saaren lätkä selostuksesta? Omasta mielestä ihan viihdyttävän kuulosta kuunneltavaa. Alkujaan vähän epäilin kyllä hänen selostustaan jääkiekon parissa.
Samaa usein ihmetellyt. Pienet lienee piirit ja sitten tietenkin se, että ajatellaan katsojien haluavan jonkun "nimekkään" selostajan.Mistä päästään aasinsillan kautta kysymykseen, miksei heitä palkata enemmän tv-selostajiksi, hyväveli-kerho much??
Mä ajattelin ennen ottelun alkua selostajien ja asiantuntijoiden naamavirneitä katsoessani, että olisipa hauska nähdä, miten teidän hymy hyytyy kun Korea vie pelin...Koreahan pistää Leijonat ahtaalle.
Siitä taas Marjamäelle hieno sulka hattuun, jos onnistuvat vielä häviämään pelin.![]()
Tuosta Saksan voittomaalin hyväksymisestä itketään kyllä ruotsalaisten toimesta ja kauan...
Ei kai siinä ollut mitään epäselvää? Kiekko ei ollut moken hanskassa, joten vapaata riistaa.
Vähän oisin sitä mieltä että marjis ulos ja Jalonen sisään jo MM-kisoihin. KHL on tunnetusti loppu jo siihen aikaan kun skodacup alkaa eikä Marjamäen näytöillä pitäisi olla mitään asiaa säilyttää pestiä. Oikeastaan jokainen marjiksen tiimi on näyttänyt ihan munattomalta ja hengettömältä. Ei vaan riitä kokemus turnausvalmentamiseen vaikka loistava liigavalmentaja onkin.Nyt lähinnä harmittaa se, ettei E-Korea onnistunut voittamaan eilen. Silloin olisi ollut pieni mahdollisuus Marjaanamäen potkuihin. Nyt saadaan sitten sitten nauttia siitä vielä yksi turnaus ja ihmetellä miten kaikki NHL-pelaajat kieltäytyy.![]()
Tuosta on helppo olla samaa mieltä, Jalonen ei ole vain paras suomalainen valmentaja vaan samalla palautuisi joku uskottavuus tähän touhuun. Vähän on vaan pelko, että kendoliitto katsoo Marjaanamäki-kortin sopimuksen loppuun asti ja tämmösiä äkkiliikkeitä kun ei vaan ole ollut tapana tehdä (minus Rautakorven vuoden takaiset potkut kesken U20-turnauksen, mutta se olikin jo aika vakava paikka putoamisvaaran takia). Jalosen pitäisi joka tapauksessa olla kevään MM-kisojenkin jälkeen ykkösvalinta seuraavaksi.Vähän oisin sitä mieltä että marjis ulos ja Jalonen sisään jo MM-kisoihin.
Paikkoja tehdä maali oli ihan valtavasti. En tiedä mitä valmentaja voi tehdä paremmin jos eivät vaan saa sisään. Usein ei edes kohti maalia tai sinne asti. Jos kyse olisi alle 12-vuotiaista niin voisi opettaa sitä maalintekoa/laukomista, mutta ei enää tällä tasolla.
Jospa sitten MM-kisoihin Barkov, Rantanen, Aho, Teräväinen ja Granlundit...
Nojuu, turha kuvitella että kiekkoliitto tuota oikeasti tekisi. Ei varmaan myöskään haluta polttaa siltoja tulevaisuutta ajatellen. Ja siis Jalonenhan (Jukka) on jo varmistettu seuraavaksi kahdeksi vuodeksi valmentajaksi.Vähän on vaan pelko, että kendoliitto katsoo Marjaanamäki-kortin sopimuksen loppuun asti ja tämmösiä äkkiliikkeitä kun ei vaan ole ollut tapana tehdä (minus Rautakorven vuoden takaiset potkut kesken U20-turnauksen, mutta se olikin jo aika vakava paikka putoamisvaaran takia). Jalosen pitäisi joka tapauksessa olla kevään MM-kisojenkin jälkeen ykkösvalinta seuraavaksi.
KHL vissiin kestää pisimmilläänkin huhtikuuhun, ja Jokerit mahdollisesti putoaa jo aiemmin.
Yksittäisenä pelinä kylläjoo ihan voitettavissa eikä mennyt valmentajan piikkiin täysin. Eipä joukkueessa ollut vaan ratkaisijoita. Eeli pisti helpot häkit pikkumaita vastaan ja siinäpä se sitten olikin.Paikkoja tehdä maali oli ihan valtavasti. En tiedä mitä valmentaja voi tehdä paremmin jos eivät vaan saa sisään. Usein ei edes kohti maalia tai sinne asti. Jos kyse olisi alle 12-vuotiaista niin voisi opettaa sitä maalintekoa/laukomista, mutta ei enää tällä tasolla.
Jospa sitten MM-kisoihin Barkov, Rantanen, Aho, Teräväinen ja Granlundit...
En tiedä miten olet laskenut mutta minun laskujen mukaan on vain yksi (1) voitto (USA MM-17) ja kaikki muut (9) hävitty syksystä 2016 lähtien.Marjamäen pelit 'lätkämaita' vastaan WC/mm/olympialaiset voitot - häviöt
Usa 1-1
Venäjä 1-2
Kanada 0-3
Ruotsi 1-3
Tsekki 0-2
Jaajoo, my badEn tiedä miten olet laskenut mutta minun laskujen mukaan on vain yksi (1) voitto (USA MM-17) ja kaikki muut (9) hävitty syksystä 2016 lähtien.
Edit. Mun laskuissa on mukana NA23-hupijoukkue, jota ilman olisi vain 8 tappiota
Et ole tainnut Mestistä hirveämmin katsoa, jos olympiakiekon taso on samalla tasolla.Onpas ollu mitäänsanomaton turnaus. Yhtäkään ottelua ei oo kokonaan jaksanu kattoa, sen verran surkeeta on ollut pelin taso. Muistutti lähinnä joltain mestikseltä.
Just sen verran, että voi todeta tämän olleen tasan yhtä kiinnostavaa kiekkoa. Oikeestaan näkemäni Mestiksen pelit olleet parempia mitä ykskään ottelu näissä karkeloissa. Yksi surkeimmista turnauksista omaan silmään mitä 2000-luvulla ollut.Et ole tainnut Mestistä hirveämmin katsoa, jos olympiakiekon taso on samalla tasolla.
Kunnon välikisat oli nämä osaltani. Paskaan aikaan töitten puolesta ja puolivälieristä heti lauluun. Late Marjapussista on hyvät muistot kärppäfanina, mutta ei ole maajoukkueen peräsimessä lähtenyt alkuunkaan. Suuria maita ei ole paljon arvokisoissa ja World Cupissa kaatunut. En usko hetkeäkään potkuihin joten taaperrus jatkuu vielä keväällä Tanskassa.
Sitten alkaakin Jalosen aika ja kultaa tulee Slovakian MM-kisoista. Nuoret änäripyssyt tulevat mielellään Jalosen leijoniin yhteisen voittoisan kokemuksen ansiosta.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.