• Hyvät tarjoukset -alueen ohjeet ja säännöt

    • Uuden tarjouksen kohdalla valmispohjan ja etuliitteen käyttö on pakollista!
    • Otsikkomuotoilu: Tuote, kauppa, tarjoushinta
    • Ainoastaan tarjouksia, jotka toimitetaan Suomeen
    • Ei ref-linkkejä
    • Venäjän hyökkäyksestä Ukrainaan huolimatta jotkut yritykset jatkavat Venäjällä liiketoimintaa. Tälläisissä tapauksissa tarjousketjuissa voi kertaalleen linkittää tähän viestiketjuun ja jatkaa keskustelua aiheesta siellä.

Tekniikka MSI MAG 274F | FHD | IPS | 200 Hz 27" pelinäyttö

Ei tosiaan tarvitse kummoinenkaan kultasilmä olla, että pikselitiheys lähentelee käyttökelvotonta, mutta pakko kai se on tilata kun halvalla saa.. :asif:

Juuri sopivasti sattumalta tuli sähköpostiin ilmoitus, että voitin 10€ lahjakortin jostain Gigantin arvonnasta, ilmeisesti klubijäsenyyden etuja.
 
Tilauksee lähti pleikan kylkeen. Kelpaa oikein hyvin, ei meinaa plasma toimia ku kuva palaa kiinni, jääköön se elokuville :D
 
Eihän se ole kuin tottumiskysymys, itse käytin 32 tuumaista 1080p paneelia 6 vuoden ajan. Oli aivan kamalan näköinen ensimmäisen viikon eikä selaimessa tekstistä saanut mitään selvää mutta hyvin silmä tottui. Pelatessa taas ei haitannut yhtään. Päivitin uuden koneen myötä "isompaan" näyttöön mutta yllätys olikin suuri kun 34 tuumainen 1440p ultawide olikin pienempi kuin edellinen! Vasta silloin tajusin että se on vain levennetty 27 tuumainen :rofl: Immersio kärsi, olisi pitänyt älytä ostaa ei ultrawide 32 tuumanen :tup:
 
Kiitoksia, pistin pari kappaletta tilaten lapsille pelinäytöiksi. Nyt tarttis vielä vinkkejä kaiuttimista kun vanhoissa oli sellaiset integroituna?

Itelle tämä 27" on ollut aina vähän sellainen väliinputoaja koko. 1080p 24" passeli, sitten taas 1440p sopi 32". No toivotaan että lapsille kelpaa.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
287 399
Viestejä
4 929 377
Jäsenet
79 355
Uusin jäsen
Erkki69

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom