- Liittynyt
- 25.01.2019
- Viestejä
- 5 644
Kestäähän tuo useita katsomiskertoja, tai ainakin itsellä on kestänytToki yli 20v vanha mutta jos ei ole nähnyt niin katsomisen arvoinen on kyllä.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kestäähän tuo useita katsomiskertoja, tai ainakin itsellä on kestänytToki yli 20v vanha mutta jos ei ole nähnyt niin katsomisen arvoinen on kyllä.
Samaan voisi heittää Pacific, jos ei ole nähnyt aikaisemmin.Kestäähän tuo useita katsomiskertoja, tai ainakin itsellä on kestänyt
Mistä voi katsoa?Stick oli yllättävän hyvä vaikka golf ei lajina kiinnosta ollenkaan. Semmonen mukava ja menevä hyvän mielen sarja. Ei mitään sarjamurhaajia, zombeja, ammuskelua yms eikä myöskään mitään saippuaoopperojen kolmiodraamoja kuka pani ketäkin tms. Golffia, komediaa ja erilaisten ihmisten elämien käsittelyä.
Mistä voi katsoa?
Justwatch on kyllä tiedossa, ei tarttis sinnekkään klikata jos alkuperäisessä viestissä olisi mainittu: Prime video tai Apple tv+, mistä nyt sitten katsoitkin!![]()
Stick - suoratoista sarja netissä
Onko Stick striimattavissa Netflixissä, tai Viaplayissä? Selvitä missä voit katsoa kausia netissä nyt!www.justwatch.com
![]()
Tullut katsottua Dexteriä, kun uusi sarja alkoi hetki sitten. Paljon parempi kuin mitä New Blood oli joitakin vuosia sitten. Tässä on sitä OG-Dexterin tuntua heti alusta alkaen. Suosittelen kyllä kaikille varauksetta tätä.
Suosittelen, tänään näin jo viidennen jakson.Näistä olisi tosi kiva saada ns. esitystietoja. Mistä ja milloin, jos/kun ei ole suoraan tarjolla.
SkyShowtime ja alkaa täällä 12.9.
Varmasti ihana tunne, jonka haluaisin joskus kokea.Suosittelen, tänään näin jo viidennen jakson.
Katson Dexteriä, kuten muutkin sarjat ja leffat, espanjaksi (jota puhun), siksi nopeampi julkaisuajankohtaVarmasti ihana tunne, jonka haluaisin joskus kokea.
Katson Dexteriä, kuten muutkin sarjat ja leffat, espanjaksi (jota puhun), siksi nopeampi julkaisuajankohta![]()
Vastaan tähän samaan viestiin uudestaan sillä muistin aikaisemmassa viestissä väärin, kun mainitsin että taso laskee kun Boyd jää pois. Mielessäni oli se jatko spinoffsarja Primeval, se oli se rimanalitus tuhnu.Itekin sain juuri päätökseen, vähän alkoi jossain kohdin puuduttamaan Givensin liian täydellinen plot armor ja suorastaan kristallipallon kaltainen ennakointi tilanteisiin.
Mutta hyvä sarja kuitenkin.
Onhan tuo ihan ok sarja.Mutta lähes kaikki hyökkäykset ja turvasysteemit toteutettu typerästi.Esim. hyökätään turvataloon niin että ajetaan jonossa mustilla möhköillä talon lähelle ja kävellään metsästä avorivissä ison aukean yli taloa kohti.Jos talossa on yksikin hyvin sijoittunut tarkkailia niin käry olisi käynyt jo kun autot saapui ja kaikki olisi voinut suolata aukealle parilla kolmella automaattiaseella.Samoin tarkka-ampuja olisi voinut tappaa helposti kaikki päähenkilöt useamman kerran.Tuntui että ei ollut käytössä mitään hälytys tai kameravalvontaa,muutama ukko käppäili tontin rajoilla täysin näkyvillä helposti kierrettävissä tai kolkattavissa.Samoin monta hyökkäystä olisi voinut tehdä ampumalla muutama granaatti kohteeseen ja viimeistellä homman käsikranaateilla ja ampumalla,kaikilla oli kuitenkin saatavilla armeijatason kalusto.Moblandia on tullut nyt muutama jakso katsottua. Ja hyvähän tämä on. Ei voi muuta sanoa.
Suosittelen lämpimästi. Showtimellä pyörii.
![]()
Hei ohoi. Tämähän on TV viihdettä, ei tätä pidä tuolla asenteella katsoa.Mutta lähes kaikki hyökkäykset ja turvasysteemit toteutettu typerästi.Esim. hyökätään turvataloon niin että ajetaan jonossa mustilla möhköillä talon lähelle ja kävellään metsästä avorivissä ison aukean yli taloa kohti.Jos talossa on yksikin hyvin sijoittunut tarkkailia niin käry olisi käynyt jo kun autot saapui ja kaikki olisi voinut suolata aukealle parilla kolmella automaattiaseella.Samoin tarkka-ampuja olisi voinut tappaa helposti kaikki päähenkilöt useamman kerran.Tuntui että ei ollut käytössä mitään hälytys tai kameravalvontaa,muutama ukko käppäili tontin rajoilla täysin näkyvillä helposti kierrettävissä tai kolkattavissa.Samoin monta hyökkäystä olisi voinut tehdä ampumalla muutama granaatti kohteeseen ja viimeistellä homman käsikranaateilla ja ampumalla,kaikilla oli kuitenkin saatavilla armeijatason kalusto.