- Liittynyt
- 24.10.2016
- Viestejä
- 293
Tää ostos ei mennyt missään vaiheessa niinkuin piti. Asus kaatuili jatkuvasti työohjelmilla ja oli pakko palauttaa. Lopulta tartuin tähän tarjoukseen:Ei mennyt niinkuin piti. Kone tuli rikkinäisillä touchpädin-napeilla jotka jäi pohjaan kiinni satunnaisesti. Nopealla googletuksella ongelmaa uusissa lenovoissa myös muilla ja päätin etten jaksa alkaa korjausrumbaan ja pistin koneen takaisin. Vanha läppäri tietenkin sanomassa itsensä irti joten piti toimia nopeasti ja onneksi Redin Gigantissa sopivasti -25% koneista ja kävin viemässä vanhan uuden postiin ja nappaamassa tälläsen mukaan:
![]()
Asus VivoBook S14 i7-12/16/512/OLED kannettava
Asus VivoBook S 14 -kannettava sisältää upean 14” Pantone-todennetun 2.8K OLED-näytön 90 Hz virkistystaajuudella, joka takaa sulavan ja tarkan kuvanlaadun, sekä 12. sukupolven Intel®-prosessorin, joka tarjoaa suoritustehoa vaativillekin tehtäville.www.gigantti.fi
15"+ näyttö ois ollut kiva ja touchpäd näppäimet mutta OLED ja 16:10 on tosi kiva ja 12700h alle 1000€ on mielestäni hyvä diili. Lisäksi kivana yllärinä tässä on yksi vaihdettava muistipaikka johon löin jo 16 gigasen kamman ongelmitta, jostain pitäis vielä varmistaa että menisköhän tähän myös 32gb kampa.
Pakko parin kuukauden käytöllä tulla sanomaan että jos vaan jostain löytyy niin suosittelen lämpimästi 3:2 näyttöä varsinkin kun haluaa edes joskus saada näytölle vähän enemmän tekstiä tai exceliä mahtumaan. Hintaansa nähden tämä on ihan loistava peli ja suosittelen lämpimästi vaikka suominäppistä ei saakkaan.