Löytyykö foorumilta englantia? Raportoi tänne (Xenforo 2.3.3)

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Sampsa
  • Aloitettu Aloitettu
Kirjanmerkki "Bookmark tools"

Screenshot_20241129_175709_Opera.jpg
 
Mutta jos nuo kaikki 25 tykkäystä ovat yhteen ja samaan viestiin?
Toki mahdollista, mutta rohkenisin väittää, että valtaosa noita saavutuksia saavuttava kerää sen useammalla kuin yhdellä viestillä. Tiedä sitten miten monimutkaista olisi järjestää asia niin, että järjestelmä osaisi erottaa tapaukset toisistaan ja sen mukaan lähettää kieliopillisesti oikean viestin.
 
"As a seller describe your experience with this buyer" kun antaa palautetta ostajalle.
1000013744.jpg

Edit. Sama homma jos antaa myyjälle palautetta
Edit2 Tästä oltiinkin jo raportoitu aiemmin
 
Viimeksi muokattu:
Piparkakkutalo äänestyksssä:
Screenshot_20250104_124219_Chrome.jpg



Voit valita korkeintaan 3 vaihtoehtoa

Ja sitten alalaidsta:

Tämä kysely sulkeutuu:
 
Joku tommonen help pages löyty ja

IMG_20250123_234631.jpg
Liekö tuo sidebar:kaan suomea.

IMG_20250123_234608.jpg

Edit: näyttää tuolla "BB-koodit" sivulla help pagesissa olevan englantia reilumminkin

Edit2: ei oo englantia, mutta profiilissa oleva raportoi nappi avaa otsikon "Raportoi ylläpidolle tästä viestistä"?
 
Viimeksi muokattu:
No ei englantia, mutta ei hyvää suomeakaan. Olisiko asiaan ollut joku parempi ketju? Havainto on profiilin Salasana ja turvallisuus -osassa.

Nyt: "Sinun passkey-avaimet", ehkä ennemmin "Sinun passkey-avaimesi", mutta tönkkö sekin on. Olisiko "Passkey-avaimesi"?

Sitten kammotus heti alla:
"Passkeys on turvallinen vaihtoehto salasanoille, joka mahdollistaa käyttää biometrista tai laitepohjaista autentikointia kirjautumiseen."

Tuo on erittäin kökköä suomea ja typokin löytyy. Kenties:
"Passkeys tarjoaa turvallisen vaihtoehdon salasanoille biometrisen tai laitepohjaisen tunnistautumisen avulla." tai jotain.

Lisäksi alla on:
"Kaksivaiheinen vahvistus". Se on *imho* paremmin ilmaistu "Kaksivaiheinen tunnistautuminen", mutta molempia näkee. Ja sitten on: "Poissa Käytöstä", jossa ei ehkä tarvitsisi toista sanaa aloittaa capsillä.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
267 046
Viestejä
4 622 256
Jäsenet
75 957
Uusin jäsen
hermaneus

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom