Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tuskimpa DNA rupee kilpailemaan itsensä kanssa.Hyvä tietää, kehotan siis vielä soittamaan.
Onko tuo Moin tarjous muuten saatavilla DNA:n liittymiin, onko kukaan kokeillut?
Tätä epäilen itsekin, mutta kiinnostaisi silti tietää. Tämä ei ole kuitenkaan mikään winback -tarjous.Tuskimpa DNA rupee kilpailemaan itsensä kanssa.
Hyvä tietää, kehotan siis vielä soittamaan.
Onko tuo Moin tarjous muuten saatavilla DNA:n liittymiin, onko kukaan kokeillut?
Lakisääteinen siirtoaika on mielestäni 5-10 arkipäivää esim. viikonloppuna ei liittymä voi siirtyä toiselta operaattorilta toiselle. Teet esim sopimuksen Elisalta Telialla 30.9.2025 siirtopäivä on 13.10.2025 klo 10 riittää että Elisa peruu siirtosi ja tekee winbackin vaikka 13.10.2025 klo 9:30Onko niin, että Elisa ei anna kuin 12kk kestoja winbackeille nykyisin? Ankeeta on jos lisäksi haluavat ottaa 10e liittymän muutoksesta.
Tuossa iltasanomien jutussa sanotaan, että numeronsiirron voi perua viiden päivän aikana? Kuitenkin täällä välillä kuulee, että siirto on peruttu siirtopäivänä tai edellisenä päivänä. Käytännössä siirto kestää yli viikon, eli luulisi että 5 päivää on selvästi ylittynyt. Mikä nyt mahtais olla varmin käytäntö, ottaa winback 5 päivän aikana?
Luultavasti saat myös parhaimman hinnan entiseltä operaattorilta mitä pitempään odottelet ja ''vitkuttelet''.Lakisääteinen siirtoaika on mielestäni 5-10 arkipäivää esim. viikonloppuna ei liittymä voi siirtyä toiselta operaattorilta toiselle. Teet esim sopimuksen Elisalta Telialla 30.9.2025 siirtopäivä on 13.10.2025 klo 10 riittää että Elisa peruu siirtosi ja tekee winbackin vaikka 13.10.2025 klo 9:30
Traficomin sääntö on viisi työpäivää eli yleensä viikko. Varmaan työpäiviä tarkoitettiin.Onko niin, että Elisa ei anna kuin 12kk kestoja winbackeille nykyisin? Ankeeta on jos lisäksi haluavat ottaa 10e liittymän muutoksesta.
Tuossa iltasanomien jutussa sanotaan, että numeronsiirron voi perua viiden päivän aikana? Kuitenkin täällä välillä kuulee, että siirto on peruttu siirtopäivänä tai edellisenä päivänä. Käytännössä siirto kestää yli viikon, eli luulisi että 5 päivää on selvästi ylittynyt. Mikä nyt mahtais olla varmin käytäntö, ottaa winback 5 päivän aikana?
Toivottavasti tarjoavat vielä automaattisesti vuoden jälkeen liittymää jollain kohtuu korotuksella, ettei tarvitsisi käydä tätä läpi vuosittain...Tuohon 12kk kestoon liittyen kyllä olet oikeassa nykyisin lähtökohtasesti kaikki tarjoavat vain ainoastaan 12kk kestäviä etuhintoja/sopimuksia jonka jälkeen joudut taas käymään saman rumban uudestaan.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.