- Liittynyt
- 22.11.2018
- Viestejä
- 39
Kiitos, kuulostaa ihan potentiaaliselta. Tosin tuo 0,256 megan netti on kyllä jo poskettoman hidas, mutta eiköhän sillä pärjää.Sauniksen laitenetti lienee halvin liittymä.
Saakohan Elisan laitenetin Elisan kauppakeskusständeiltä? Olisi plussaa jos saisi jo huomiseksi lapselle liittymän.
Soitto WhatsAppilla ei onnistu tai en viitsi laskea pelkästään sen varaan, voitava soittaa myös ilman nettiä. Tarkoittaako "latausliittymän Elisalta kylkeen" kahden eri liittymän käyttöä? Puhelimena lapsella iPhone SE 2016, joka ei tue kahta sim-korttia.Jos soitot onnistuvat Whatsappilla, niin halvin on Moin laitenetti vain 4e kk. Jos pakko olla soittoja normaalisti, niin latausliittymä Elisalta kylkeen.
Optimaalinen ratkaisu olisi normiliittymä rajattomalla 2 megan netillä ja ilman integroitua puheaikaa, mutta liekö tällaisia tarjolla?
Olisi viime viikolla varmaan pitänyt soitella viestien perään, mutta tuli nyt jäätyä vielä Elisalle. 18,99e/24kk + 60e S-ryhmän lahjakortti + Ruutu+ kuukaudeksi oli, mitä pystyivät tarjoamaan (hyvitti myös 7,99e avausmaksun).