Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Oikeesti kerätään vaan vitusti kukkia et tuoksuu hyvältä, pakaralihakset paranee ja saa voikukkia myymällä rahat schnapseihin.! Ykkösestä oppineena pitää alkaa heti keräämään tarvikkeita Saviour Schnappseihin
Ykkösestä tykkäsin paljon vaikka ekalla läpi peluulla ainakin yksi tehtävä bugasi. Myöhemmin aloitin alusta ja pelasin läpi.
Kumaanit on turkinsukuisia kansoja, jotka pyörivät oikeastikin seuduilla tuohon aikaan. Huomaa taas, että kaikki ei-valkoiset etnisyydet laitetaan samaan soppaan, että jos ryhmää x voisi olla (perustuen historiallisiin faktoihin), niin yhtä hyvin ryhmän z. Musa on malilainen muslimi, jolla ei ole mitään asiaa keskiaikaiseen Böömiin. Helvetin monta eri vaihtoehtoa jostain ei-eurooppalaisesta vaihtoehdosta olisi käynyt enemmän järkeen. Musa täysi 0. Pelin koodeksi sanoo. Aivan täysi DEI-lisäys.Muistaakseni olen semmoisiakin väitteitä kuullut, että devit/julkaisija olisi neutralisoinut kristinuskoon viittauksia pelistä, mikä on kyllä perin erikoinen väite ja suora valhe. Edelleen sanotaan Jesu Christ be praised käsittääkseni? Ja eikös se yksi DLC keskity taas luostarin touhuihin? Ja sikäli raivoaminen yhdestä "vääränvärisestä" ukosta koko pelissä on hieman ylilyönti, eikös nämä kumaanitkin ole jotain aasialaisia tms? Ei niistä kukaan valittanut kai?
Tässä näyttää vielä käyvän niin että wokeporukan mielestä ei ole riittävän monimuotoinen ja toisen äärilaidan mielestä on täysin pilattu wokella. Lienevät siis jotain tehneet oikein? Minä tulen nauttimaan pelistä täysin rinnoin ja nauran ulinalle.
Cryengine ei taida tukea raytracingia? Olisi noloa jos visuaalisesti ps4 tasoinen peli vaatisi paljon tehoja.Tämä on kyllä ykkösenä omalla ostolistalla. Heti kesällä kun saan konetta vähän päivitettyä (ja kouluhommia pakettiin). Ja toisaalta PC Gamerin testeissä tämä ei edes älyttömiä tehoja vaadi.
Kumaanit on turkinsukuisia kansoja, jotka pyörivät oikeastikin seuduilla tuohon aikaan. Huomaa taas, että kaikki ei-valkoiset etnisyydet laitetaan samaan soppaan, että jos ryhmää x voisi olla (perustuen historiallisiin faktoihin), niin yhtä hyvin ryhmän z. Musa on malilainen muslimi, jolla ei ole mitään asiaa keskiaikaiseen Böömiin. Helvetin monta eri vaihtoehtoa jostain ei-eurooppalaisesta vaihtoehdosta olisi käynyt enemmän järkeen. Musa täysi 0. Pelin koodeksi sanoo. Aivan täysi DEI-lisäys.
![]()
Juutalaisiakin oli pakko lisätä peliin enemmän kuin historialliset faktat oikeutti.
![]()
Mutta kaikki pelissä on täysin tsekattu historiotsijoiden toimesta!
Melko harhaanjohtavasti ilmaistu, kun todellisuudessahan tämä ei pyörisi mitenkään pelikelpoisesti ultra asetuksilla ps4. Ykköstä oli yritetty parhaan mukaan optimoida ps4 ja se pyöri lowest asetuksilla juuri ja juuri, ja siinä oli sitä ps4 tasoista grafiikkaa pikemminkin. Cryengine valitettavasti tunnettu raskaana pelimoottorina.Olisi noloa jos visuaalisesti ps4 tasoinen peli vaatisi paljon tehoja.
Kumaanit on turkinsukuisia kansoja, jotka pyörivät oikeastikin seuduilla tuohon aikaan. Huomaa taas, että kaikki ei-valkoiset etnisyydet laitetaan samaan soppaan, että jos ryhmää x voisi olla (perustuen historiallisiin faktoihin), niin yhtä hyvin ryhmän z. Musa on malilainen muslimi, jolla ei ole mitään asiaa keskiaikaiseen Böömiin. Helvetin monta eri vaihtoehtoa jostain ei-eurooppalaisesta vaihtoehdosta olisi käynyt enemmän järkeen. Musa täysi 0. Pelin koodeksi sanoo. Aivan täysi DEI-lisäys.
![]()
Juutalaisiakin oli pakko lisätä peliin enemmän kuin historialliset faktat oikeutti.
![]()
Mutta kaikki pelissä on täysin tsekattu historiotsijoiden toimesta!
En todellakaan pidä wokettamisesta, mutta kylläpä nyt heilahtaa herkästi sitä korttia.Ootko harkinnut, että hankkisit ihan oikeita ongelmia, ettei tarvitsisi noin pienistä asioista kiskoa pellollista herneitä sinne nenukkiin? Jotenkin tuntuu, että tämän koko KCD-maalituksen on pakko olla joku woke-possen masinoima false flag - operaatio, koska niin vitun tyhmän kuuloista tää ulina näin pienistä asioista on ollut, varsinkin kun markkinat on edelleen pullollaan sitä ihan aitoakin woke-kuraa.![]()
Näillä oli ykkösessä tosi iso vaikutus. Niillä ekoilla metsästäjän miekoilla (tms) ei saanut ketään hengiltä. Mun Henkasta ei koskaan tullut hyvää miekkamiestä, mutta kunnon varusteilla oli helppo kyykyttää rosvoja ja perus cumaaneja. Ai sää löit jollain tylsällä miekalla mun haarniskaa, ok.. otas tuosta miekkaa päähän perkele. Saa nähdä onko nuijat kovia tässäki, se headcracker perk alle ja nuijalla sai melko helpolla porukkaa uneen.Ja paremmat haarniskat ja aseet