★ Kaikki hyvät tarjoukset ★, tästä ei tule ilmoituksia, vaikka ketju seurannassa?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Johtuneeko siitä, että postaaja on aina sama?★ Kaikki hyvät tarjoukset ★, tästä ei tule ilmoituksia, vaikka ketju seurannassa?
Mutta tätä telkkari tarjousta on ylläpito muokannut. Muut tarjoukset jotka on tuplana niin niihin on vain vastailtu.Ei ole ainakaan alla olevia muokattu mutta löytyy tuplana.
Mutta jotkut ketjut, joihin on vastattu (botin lansaarauksen jälkeenkin), ei ole tuplana. Muokkaus tai ketjuun vastaaminen ei siis ole ainakaan ainoa syy.Mutta tätä telkkari tarjousta on ylläpito muokannut. Muut tarjoukset jotka on tuplana niin niihin on vain vastailtu.
Oletko ottanut ketjun seurantaan? Tuo toimii kuin vanha tarjousketju.★ Kaikki hyvät tarjoukset ★, tästä ei tule ilmoituksia, vaikka ketju seurannassa?
Ei kai se mahdottomuus ole, mutta itse kun laitan tarjouksen Leikkaa & Liimaa periaatteella, niin se väli jää äärimmäisen helposti pois.Ei kai yhden välilyönnin laittaminen mahdottomuus ole käyttäjälle? Useimmilla se tulee ihan luonnostaan.
Minusta se ei tarjoaisi mitään lisäarvoa.
Niin. Sen takia kaikki tulisi tehdä ketjuna että asia toimii eikä postaan ketjun jatkoksi. Eli tuo ketju tulisi poistaa tai lukita.No nyt ei palvele sitä mihin alue on tehty. Nythän juuri pitää käydä läpi ketjua viesteittäin. Varmaan aika nopsaan ne 0€ hintaiset pelit napsisi ketjuina, ja saisi niistä sähköpostiin ilmoituksen.
Tämä on kyllä ikävä seuraus toteutuessaan, melkein voisi olla järkevää sopia, että mahdollisimman matalalla kynnyksellä käyttäjä vain voisi viskaista tarjouksen johonkin yleispooliin ja botti / mode sijoittaisi sen ehtiessään oikeaan kategoriaan. Ei luulisi olevan mahdoton toteutus.Kyllä on yksinkertaisesta asiasta saatu monimutkainen. Periaatteessa olisi riittänyt yksi uusi tarjousketju raudalle niin ne joille ei kaikenmaailman tarjoukset kelpaa olisivat voineet seurata sitä ja me muut sitten nautittu myös ne Ben&Jerrys tarjoukset. Nyt äänekäs vähemmistö sai tahtonsa läpi ja lopputulos ei ole hyvä kenellekään. Uskon että paljon jää hyviä tarjouksia ilmoittamatta kun ei jaksa perehtyä mihin niche alueeseen se kuuluu.
ei jaksa perehtyä mihin niche alueeseen se kuuluu.
On se elämä vaikeata, jos ei kykene erottamaan tekniikkatarjouksia, pelitarjouksia, ruoka ja taloustarviketarjouksia sekä muita tarjouksia toisistaan. Jos luot ketuun pääalueelle, sulta kysytään mihin noista neljästä alueesta tarjous kuuluu.Kyllä on yksinkertaisesta asiasta saatu monimutkainen. Periaatteessa olisi riittänyt yksi uusi tarjousketju raudalle niin ne joille ei kaikenmaailman tarjoukset kelpaa olisivat voineet seurata sitä ja me muut sitten nautittu myös ne Ben&Jerrys tarjoukset. Nyt äänekäs vähemmistö sai tahtonsa läpi ja lopputulos ei ole hyvä kenellekään. Uskon että paljon jää hyviä tarjouksia ilmoittamatta kun ei jaksa perehtyä mihin niche alueeseen se kuuluu.
Olen ottanut, mutta ei tule ilmoituksia.Oletko ottanut ketjun seurantaan? Tuo toimii kuin vanha tarjousketju.
Niin. Sen takia kaikki tulisi tehdä ketjuna että asia toimii eikä postaan ketjun jatkoksi. Eli tuo ketju tulisi poistaa tai lukita.
TÄMÄ! Helpottaisi bottiketjun seurantaa entisestään.Saisiko tuohon botin suoltamaan kopioon vielä sen alkuperäisen ketjun otsikon ensimmäiselle riville?
Onhan se jo tällä hetkellä tässä esimerkki:TÄMÄ! Helpottaisi bottiketjun seurantaa entisestään.
Tässä:
Oletusjärjestys pinnattujen viestiketjujen jälkeen on ensimmäisen viestin kirjoitushetken mukaan.Hyvät tarjoukset
Löydä hyvät tarjoukset verkkokaupoista Suomeen toimitettavista tuotteista! Voit lähettää myös itse löytämäsi tarjouksen ja keskustella tarjouksista.bbs.io-tech.fi
Sama täällä. Eli ei ole tullut ilmoituksia vaikka valitsin myös sähköposti ilmoituksenOlen ottanut, mutta ei tule ilmoituksia.
Ei tuo seuranta toimi minullakaan eli ei tule ilmoituksia.Olen ottanut, mutta ei tule ilmoituksia.
Siltä varalta että on mennyt ohi:Oukei, askel oikeaan...hyvä hyvä.
Entäs noita pikku muutoksia, että sais karsittua parsittua silleen että siitä pois kaikki epärelevantti tieto ja vain se mitä tavis haluis nähdä.
- pois tieto siitä koska ja kuka on jotain höpissy tuotteeseen liittyen
- pois se montako katsomista tai kommenttia tuote on saanut
- pois 2. rivin postausryhmä, kun on jo täginä kertaalleen.
- pois "Pinnatut" messut sivun alusta.
Tavalliseen silmään ei näytä niin sekavalta tietotulvalta toi rivi ja minäkin "häiriinnyn" huomattavasti vähemmän siivotummasta rivistä. Eikä myöskään tartte klikkailla mitään auki näitä selatessa.
Ja juu, klikkaa alta spoileri auki jos haluut nähdä millanen tulevaisuus vois olla.
![]()
![]()
Olen ottanut, mutta ei tule ilmoituksia.
Sama täällä. Eli ei ole tullut ilmoituksia vaikka valitsin myös sähköposti ilmoituksen
Ei tuo seuranta toimi minullakaan eli ei tule ilmoituksia.
Ketju on seurattuna, kävin katsomassa ketjun Halpahallin tarjouksen jälkeen ja tästä ketjusta ilmoitukset tulevat, mutta nyt tarjous-ketjussa on uusi viesti (ilmeisesti oneplus blind box) ja ilmoitusta ei ole. Joku tässä ei tunnu toimivan.Nämä ehdot täytyy täyttyä, että ilmoituksen pitäisi tulla:
1) Ketju on täällä seurattuna:
2) Omista asetuksistasi ilmoitukset on käytössä:
3) Olette vierailleet ketjussa viimeisimmän ilmoituksen jälkeen
Uskon että henkilö joka ei osaa valita oikeaa aluetta tarjouksella tuskin hirveämmin postailee HYVIÄ tarjouksia...Uskon että paljon jää hyviä tarjouksia ilmoittamatta kun ei jaksa perehtyä mihin niche alueeseen se kuuluu.
Olisiko teoreettinen keino palvella tuota käyttäjä-tyyliä sillä että nuo koosteketjut kuitenkin näkyisi uudet viestit listassa. Mutta ei nuo perusketjut?Samasta syystä kuin kauppa-alueen viestit on sieltä pois, täyttäisivät muuten sen kokonaan.
Ketju on seurattuna, kävin katsomassa ketjun Halpahallin tarjouksen jälkeen ja tästä ketjusta ilmoitukset tulevat, mutta nyt tarjous-ketjussa on uusi viesti (ilmeisesti oneplus blind box) ja ilmoitusta ei ole. Joku tässä ei tunnu toimivan.![]()
Olisiko teoreettinen keino palvella tuota käyttäjä-tyyliä sillä että nuo koosteketjut kuitenkin näkyisi uudet viestit listassa. Mutta ei nuo perusketjut?
Joku tuossa tarjousbotissa on nyt pielessä. Taas siellä on kaksi kertaa oneplus mysteeriboksi.
Okei, eli se ongelma on siinä muokkaamisessa sitten. Noh, toivotaan että ratkaisu löytyyJohtuu siitä, että viestiä on muokattu ja RSS-lukija tulkitsee sen uudeksi viestiksi. Täytyy koittaa säätää tai mahdollisesti estää tarjousten muokkaus.
Eiköhän se toimi kuten tuo ominaisuus aina ennenkin, eli uusia ilmoituksia ei tule, jos ei käy viimeisimmän ilmoituksen jälkeen avaamassa ketjua?★ Kaikki hyvät tarjoukset ★, tästä ei tule ilmoituksia, vaikka ketju seurannassa?
Ei kai niitä tarjouksia kukaan sentään minkään tunnustuksen vuoksi tänne postaile? Ja kuten jo todettiin, mitään muuta lisäarvoa tuosta tiedosta ei ainakaan olisi. Postaaja näkyy kuitenkin siinä varsinaisessa postauksessa.No joo, ihmiset vaan tykkää kun heidän tekemänsä työ saa tunnustusta, oli se miten pientä tahansa.
Millä tavalla tämä ei nyt mukamas ole hyvä ja kenelle, kun voi seurata niitä tarjousten koontiketjuja kuten ennenkin (tai alueita, ihan miten kukakin tykkää) ja uuden tarjouksen ilmoittaminen on helpompaa ja selkeämpää kuin aiemmin? Ei kai se nyt voi olla huono asia, että on enemmän vaihtoehtoja toimia haluamallaan tavalla?Kyllä on yksinkertaisesta asiasta saatu monimutkainen. Periaatteessa olisi riittänyt yksi uusi tarjousketju raudalle niin ne joille ei kaikenmaailman tarjoukset kelpaa olisivat voineet seurata sitä ja me muut sitten nautittu myös ne Ben&Jerrys tarjoukset. Nyt äänekäs vähemmistö sai tahtonsa läpi ja lopputulos ei ole hyvä kenellekään. Uskon että paljon jää hyviä tarjouksia ilmoittamatta kun ei jaksa perehtyä mihin niche alueeseen se kuuluu.
Olisiko teoreettinen keino palvella tuota käyttäjä-tyyliä sillä että nuo koosteketjut kuitenkin näkyisi uudet viestit listassa. Mutta ei nuo perusketjut?
Aluekohtaisesti saa säädettyä näkyykö ketju listauksessa vai ei, ei ketjukohtaisesti
Aivan, sori, nyt oli omassa silmässä häikkää ja ymmärsin tuon @Zigh:in kommentin väärin. En siis tarkoittanut että se ilmoituksen otsikko tulisi botin postaukseen mukaan (vaikka eipä se mua haittaakaan), vaan että sen ilmoituksen aihealue/tägi lukisi siinä botin kopiossa ensimmäisenä. Tätä taisi joku muukin tuossa jo ehdottaa.Onhan se jo tällä hetkellä tässä esimerkki:
Tekniikka - Google Chromecast Ultra, Telia, 59€
Tuote: Google Chromecast Ultra Tarjoushinta: 59€ Normaalihinta: 79€ Kauppa: Telia verkkokauppa. Voimassa: Loppuerä Linkki: Google Chromecast Ultra -mediasoitin Promokoodi: Kommentti tarjouksesta: " Loppuerä! Jäljellä muutamia kappaleita. Mikäli tuote ehtii loppumaan ennen tilauksen keräämistä...bbs.io-tech.fi
★ Kaikki hyvät tarjoukset ★
Tämä viestiketju kerää kaikki tarjoukset kaikilta alueilta yhteen helposti luettavaan muotoon. Tarjoukset päivittyvät automaattisesti 10 minuutin välein. Hyvät tarjoukset -alueen ohjeet ja säännöt Uuden tarjouksen kohdalla valmispohjan ja etuliitteen käyttö on pakollista! Otsikkosuositus...bbs.io-tech.fi![]()
Ei se tunnu näin toimivan, taas jäi uusi postaus ilmoittamatta.Eiköhän se toimi kuten tuo ominaisuus aina ennenkin, eli uusia ilmoituksia ei tule, jos ei käy viimeisimmän ilmoituksen jälkeen avaamassa ketjua?
En tiedä onko jo keskusteltu aiheesta, mutta missä vaiheessa hintabotti alkaa postailemaan automaattisesti tarjouksia hinta.fi datan perusteella? sinne vaan ehdot monessako kaupassa tuotteen on oltava, ja millainen poikkeama normaalitasosta vaaditaan jotta lasketaan tarjoukseksi.
Kaikki linkit tietty hinta.fin kautta.
Ei se tunnu näin toimivan, taas jäi uusi postaus ilmoittamatta.
Niin minullekin, mutta tänne se tuli siksi, kun on koko alue seurannassa. Mahtaisiko olla sinulla sama tilanne?Jos puhutte sodastream tarjouksesta niin tänne ainakin tuli ilmoitus 43 minuuttia sitten.
Kyllä on yksinkertaisesta asiasta saatu monimutkainen. Periaatteessa olisi riittänyt yksi uusi tarjousketju raudalle niin ne joille ei kaikenmaailman tarjoukset kelpaa olisivat voineet seurata sitä ja me muut sitten nautittu myös ne Ben&Jerrys tarjoukset. Nyt äänekäs vähemmistö sai tahtonsa läpi ja lopputulos ei ole hyvä kenellekään. Uskon että paljon jää hyviä tarjouksia ilmoittamatta kun ei jaksa perehtyä mihin niche alueeseen se kuuluu.
Lue koko ketju läpi ja kommentoi vasta sitten.Satunnaiskäyttäjänä just näin. Vanha puheensorina tarjouksista katoaa.
Ja tohon viimeiseen lauseeseen liittyen, Tokmannin yöale -11% myös jo alennetuista hinnoista klo 06:59 asti.
Oliko näissä ninja edit, kun ei näy muokkausta? Jos ninja editistä kyse niin mahtaako 3min aikaraja toimia kuitenkaan (jos vaikka sattuu just sopivasti 10min "vaihtohetkeen" tuo 3min muokkaus)?Postattuja tarjouksia voi nyt muokata 3 minuutin ajan, tällä pyritään välttämään ettei niitä muokata enää yli 10 minuutin jälkeen, jolloin RSS-lukija tulkitsee sen uudeksi tarjoukseksi ja Tarjousbotti postaa sen koosteketjuun uudestaan.
Ei ole ainakaan alla olevia muokattu mutta löytyy tuplana.
Samasta syystä kuin kauppa-alueen viestit on sieltä pois, täyttäisivät muuten sen kokonaan.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.