Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Hyvää joulua!
Osallistu io-techin piparikakkutalokilpailuun 2025 Linkki osallistumisketjuun >>>
SER-huutokaupat hyväntekeväisyyteen käynnissä! Linkki huutokauppaan >>>
Jari Kurri sitten osti Jokerit ja syksyllä alkaa taas uusi kausi ja yritys KHL:ssä..
Ketä pelaajia Jokerit vois hankkia?
Esim:
Sami Vatanen
Jesse Puljujärvi
Julius Junttila
Joonas Kemppainen??
Oma tausta ollut jo 91 vuodesta Jokeri, myllikässä asunut kersana ja ekat muistot jääkiekosta on nuori Teukka jäällä. Kun KHL uutinen aikanaan tuli järkytys oli jonkinmoinen mutta en täysin tyrmännyt koko kuviota. Ajan kanssa kiinnostus ja käynnit hallilla vähenneet(muutama viime vuosi 0 käyntiä hallilla) niin olennaisesti etten voi pitää itseäni enää jokerifanina niin kauan kun vielä pelaavat jostain vitun Gagarin Cupista mikä ei voisi vähempää kiinnostaa. Liiga täynnä tuntemattomia joukkueita ja tuntemattomia pelaajia + koko kuvio pyörii niin helvetin epäterveellä pohjalla ja niin likaisella rahalla että ällöttää. Muistelen haikeudella vierasmatkoja jonnekkin Hämeenlinnaan ja vastaaviin, toivottavasti vielä joskus palaisi kotimaan liigaan.
Dzekoolle vastauksena kaatui Hartwalliin siirtymiseen ja uuteen ostojoukkueeseen johon oli hommattu Mika Niemiset ja muut palkkasoturit, meni vuosia ennenkuin tuo halli tuntui omalta.
Kyllä kiinnostus on vähentynyt, mutta täytyy sanoa, että ylipäätään kiekkoa kohtaan. Toisaalta hienoa, että suomijoukkue on khlssä, mutta kiinnostus ei riitä seuraamiseen. Viimeksi katsoin sen ennätyspitkän pleijaripelin telsusta.
Joskus tullut todistettua pleksin takana Turun nakkikattilassa kun eräs Janecky nosteli sm-kuppia kattoa kohti![]()
Antaa Ska Pietarin testata Lehterää tuleva kausi ja katsotaan tehot ens keväänä.
Ei ne lennot NHL:ssäkään lyhyitä ole.Itse taisin hypätä tähän KHL Jokerit kelkkaan Jalosen 1 kaudella, Viaplayn kautta tullut katsottua ja Mäkisen selostamana kotiottelut ollut kyllä varsin viihdyttävää. Mitä tulee itse joukkueeseen niin varsin mielenkiintoisia nimiä ja paljon Suomalaisia joukkueessa.
Jos pienen kysymysmerkin voi laittaa niin ehkä maalivahtiosasto Kalnins - Niemi. Viime kaudella Kalnins pelasi ihan "ok" mutta ratkaisu hetkillä ehkä se tasaisuus puuttui. Mitä tulee Niemeen niin äijä on 35v ja elokuussa jo 36v, miten mahtaa sopeutua KHL menoon ja pitkiin lentoihin esim Kiina jne. Koko kautta ei voi Kalninsin päällekään kaataa niin ois tärkeetä että myös Niemi ois vireessä heti kauden alusta lähtien.
Toisaalta siellä ei ole myöskään mitään Bratislava - Vladivostok/Peking-settejä.Ei ne lennot NHL:ssäkään lyhyitä ole.
Tai mites Joel Armia??
Tänään on kyl kova matsi TSSka vastaan??
+Potra-Kurrin ja Statisti-Marjiksen tonnin setelit.turpaan tulee joka tapauksessa
seura niin naimisissa Venäläiseen rahaan.
Jokerit vetänyt pois myynnistä vieraspelimatkat ja loput playoffsit kotona pelataan ilman yleisöä.
![]()
Jokerit lopetti kautensa, ei pelaa pudotuspelejä! ”Raskas mutta välttämätön päätös”
Jokerit ei pelaa KHL:n pudotuspelejä Pietarin SKA:ta vastaan.www.iltalehti.fi
Edit: olis voinu lukea jutun..ei virallinen vahvistus vieläkään..
Juu ja useampi taho jo uutisoinut, että Venäjällä lehdet uutisoineet samaa. En itsekään epäile hetkeäkään muuta ratkaisua, mutta virallista se ei ole siltin.Joo mutta jos IL (vaikka paskalehti onkin) uskaltaa kirjoittaa "Iltalehti on saanut asiasta vahvistuksen täysin luotettavalta taholta.", olen taipuvainen uskomaan. Ei tuossa minusta juuri ole enää epäiltävää.
Ja nyt kuitenkin jokerit on itsekin vahvistanut asian:Jokerit vähemmän yllättävästi kiistää kaiken. Näin tehtiin formuloidenkin kohdalla loppuun asti:
![]()
Jokereiden päävalmentaja kuittaa venäläissivuston väitteen huhupuheeksi MTV:lle: ”Tiedotamme, jos on jotain tiedotettavaa”
Venäläissivusto Championat.ru uutisoi tänään, että Jokereiden kausi on päättynyt KHL:ssä koronavirusuhan takia. Jokereiden päävalmentaja Lauri Marjamäki kuittaa venäläisväitteen huhupuheeksi.www.sportti.com

Meinako noi rybyt kuitenkin oikeasti jatkaa noita KHL pleijareita? Ainakaan vielä ei ole mitään ilmoitusta kauden keskeyttämisestä. Käytännössä kaikki muut sarjat keskeytetty ni venäjällä kyllä pelataan, ainakin eilen vielä paikalliset futissarjatkin pyöri vielä täyttä häkää![]()
Ei taida kuitenkaan pelkästä rahasta olla kyse vaan siitä että voivat pullistella jenkeille ja euroopalle kuinka venäjällä pelataan eikä anneta koronan vaikuttaa. Eihän tuossa mitään järkeä ole, että ego on niin iso ettei vaan pysty tekemään samoin kuin kaikki muut.Rahan tuloa ei voi estää, jos on ainoa joka tarjoaa massoille katsottavaksi ko. viihteen muotoa?
Mutta eihän venäjällä (eikä myöskään turkissa) käytännössä olekaan koronaa![]()
Kun ei testata, niin ei ole ongelmaa. Eikai KHLssa testata muutakaan.
Barys vetäytyi myös jokereiden tapaan. Nyt jos KHL vielä tästäkin huolimatta koittaa jotenkin vikuroida kauden läpi ni alkaa kyllä menemään naurettavaksi.
Barys vetäytyi myös jokereiden tapaan. Nyt jos KHL vielä tästäkin huolimatta koittaa jotenkin vikuroida kauden läpi ni alkaa kyllä menemään naurettavaksi.
En hirveästi yllättys jos KHL/SKA/oligarkit järkkäis niin että koko SKA-Jokerit-sarja pelataan Pietarissa. Ja Jokerit esim saisi nimellisten kotipeliensä lipputulot korvaukseksi tai muun rahallisen korvauksen.
En pidä tuota vielä todennäköisenä, mutta en mahdottomanakaan. Eka Helsingin-peli on vasta 21.3., ja tilanne ehtii vielä kriisiytyä.
Käytämme välttämättömiä evästeitä, jotta tämä sivusto toimisi, ja valinnaisia evästeitä käyttökokemuksesi parantamiseksi.