Jääkiekon MM-kisat 2025

Ei kyllä enää mitään Jalosen jumikiekkoa jota kukaan änäripelaaja ei halua pelata.

Jussi Ahokas voitais ryöstää OHL:stä
 
That's it. Vaisut fiilikset. Mutta onneksi seuraavia skaboja ei tarvitse odottaa kuin 9 kuukautta. Ja vielä ilman mainoksia YLEltä.

Kiitokset erityisesti Antero Mertarannalle näistä vuosista. YouTubessa on sen verran runsaasti Mertsin selostuksia, että niillä voi vaikka päivittäin piristää itseään.
 
That's it. Vaisut fiilikset. Mutta onneksi seuraavia skaboja ei tarvitse odottaa kuin 9 kuukautta. Ja vielä ilman mainoksia YLEltä.

Kiitokset erityisesti Antero Mertarannalle näistä vuosista. YouTubessa on sen verran runsaasti Mertsin selostuksia, että niillä voi vaikka päivittäin piristää itseään.
Eikai YLE näytä kiekkoa olympialaisissa?
 
Eikai YLE näytä kiekkoa olympialaisissa?
Juu ei, olummpialaiset on Discoveryn ja näyttävät omilla Viitosen tai Kuutosen kanavilla näitä ilmaisjuttuja.

Edit - kiitos ZeiTsei, olikin mennyt ohi tuo uutinen. Sinänsä mietityttää paljonko tuo maksaa, kun tosiaan noita voi väijyä ihan ilmaiseksikin.
 
No. Lähtökohtiin ja ennusteisiin nähden kun pelättiin että jäädään alkulohkoon, niin lohkovaiheessa hävittiin kuitenkin vain 1 peli seitsemästä. Mutta "win the right games" vai miten se oli.
 
Suomen onnistujia kisoissa:
-Saros:Oli paikoitellen loistava maalilla
-Tolvanen:7 maalia,tosin 4 Sloveniaa vastaan
-Lehtonen:On pakkieliittiä
Pettymyksiä:
-Lammikko:Sai pelata kokoajan ykkösessä ja iski vaatimattomat 0+3
-Leppänen:SM-liigan tämän kauden superpelaaja oli varsin vaatimaton kisoissa
-Merelä:Vähän sama kuin Lammikolla,ei juuri tehoja..
 
Ei lopputuloksessa ollut mitään yllättävää. Kanadaa, Ruotsia ja Slovakiaa vastaan ylisuoritettiin. Jenkkejä vastaan tuli vain totuus esiin. Oli vain tuuria, ettei Ruotsia vastaan lukemat olleet todella rumia.

Viesti keskustelussa 'Jääkiekon MM-kisat 2025' Jääkiekon MM-kisat 2025
 
Kanada-Tanska-pelissä Kanada pelaa ylivoimaa. Kanadan ja Tanskan pelaajat ottavat kakkoset samasta tilanteesta, mutta eri syistä. Selostaja luulee, että johtaa 4vs3 ylivoimaan. NHL:ssä ei ole johtanut 40 vuoteen, tuskin mm-kisoissakaan 20-30 vuoteen.

Taitaa olla sama selostaja, joka ei tiennyt että kahden viimeisen minuutin aikana tahallinen maalin siirtäminen johtaa rangaistuslaukaukseen.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
277 979
Viestejä
4 787 383
Jäsenet
77 692
Uusin jäsen
Teehoocee

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom