Näitä kehuttuja kuulokkeita ei tuon av lehden jutun jälkeen ole näkynyt sportfeelissä. Hyvin teki kauppansaJossakkin kehuttiin näitä mutta en itse näe mitään syytä kehua näitä enempää kuin jotain muita halpoja romuja.

Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Näitä kehuttuja kuulokkeita ei tuon av lehden jutun jälkeen ole näkynyt sportfeelissä. Hyvin teki kauppansaJossakkin kehuttiin näitä mutta en itse näe mitään syytä kehua näitä enempää kuin jotain muita halpoja romuja.
Näitä kehuttuja kuulokkeita ei tuon av lehden jutun jälkeen ole näkynyt sportfeelissä. Hyvin teki kauppansapikaisen vertailun tein bose qc 35ii vs lidli, niin äänenlaadullisesti lidli voitti, toki vastamelu nyt uupuu lidlin mallista.
Bahco on aivan täysin puhtaasti kuluttaja-brandi. Siinä ei ole ihan mitään ammattilaista. Emoyhtiöllä on ihan omat brandit ammattilaisille. Se brandi on mm. snap-on.Bahcolla kuten monella muullakin merkillä on monentasoista työkalua,on edullista "markettisarjaa" mutta myös kalliimpaa ammattilaatua olevia työkaluja.Kiinasta saa myös laatua jos sitä tilaa ja on valmis myös siitä maksamaan.Esim. osa Hiltin vehkeistä on kiinassa tehty.
Juu, xboxilla kokeilin bf 5 pelailla vuoronperään molemmilla, ja bosejen ääni nuoden lidlin jälkeen kuin pöntöstä, kirkkaasti ja selvästi lidli toisti äänet. Ja kun verrataan 350e vs 25e, niin ei tullu ku paha mieli hiljan boset ostaneenaBosen kuulokkeet on omien kokemusten perusteella erittäin yliarvostettuja. Kaiken kruunaa laitteiden kelvoton fyysinen laatu.
Empä tohon hintaan kyllä kaiuttimilta hirveitä odottaisi ja noi pienemmät lienee pitkälti samoilla elementeillä, kun isommat. Lattiakaiutinpari Suomessakin 300€. Ja tuskin tohon hintaan kummonen äänenlaatu kaikattimelta mitkä lyöty täyteen markan bassoja... Tohon hintaan saa ok jaluistakaiuttimet, mutta ei kyllä vastaavia lattiakaiuttimia.
Omien kokemusten mukaan pukkaa noissa (useissa saman hintaluokan)halpa kaiuttimissa taajuusvaste olemaan aika tuskallista, että puheäänikin on jopa luonnotonta, vaikeaselkoista, jotenkin vaimentunutta. Ehkä keskikaiutin tossa sarjassa pelastaa kotiteatterikäytässä. Vaikkakin ihan perussääntönä kaikkien kaiuttimien pitäisi olla samanlaiset... tai edes taajuusvasteeltaan sinne päin...
Mutta... ei ole kokemusta tosiaan näistä ja kiinnostaa, jos ovatkin oikea helmi hintaluokassaan. Järjestään vaan ei mitään järkeä ton hintaluokan ton tyyppisissä lattiakaiuttimissa.
Lopullisella tarkoitin juurikin posteja ja veroeroa. On setillä kokoa sen verran että kuljetus ovelle ois kiva. Pitäisi ensin kyllä myydä wanhat romut pois ennen kuin uusia edes harkitsee. Onko kukaan seurannut onko tuolla paljonkin vastaavia tarjouksia jos vaikka ens vuoden puolella rupeisi tosissaan suunittelee vaihtoa.
Eiköhän kehut ole saanu alkunsa kun muusiikin tuottajat tekee tuotteet huippuvälineillä, niin tuotosta on verrattu myös miltä kuulostaa huonoilla varusteilla jotta myös tavalliset ihmiset nauttisi musiikista. Tästä että välineeksi valikoitui lidlin tuote sai alkunsa maine miten huipputuottajat käyttää lidlin kuulokkeita.Jossakkin kehuttiin näitä mutta en itse näe mitään syytä kehua näitä enempää kuin jotain muita halpoja romuja.
Musiikkialan ammattilaiset hamstraavat nyt kuulokkeita, joita Lidl myy 8 eurolla: ”Minulla on niitä ainakin kuudet”Eiköhän kehut ole saanu alkunsa kun muusiikin tuottajat tekee tuotteet huippuvälineillä, niin tuotosta on verrattu myös miltä kuulostaa huonoilla varusteilla jotta myös tavalliset ihmiset nauttisi musiikista. Tästä että välineeksi valikoitui lidlin tuote sai alkunsa maine miten huipputuottajat käyttää lidlin kuulokkeita.
Musiikkialan ammattilaiset hamstraavat nyt kuulokkeita, joita Lidl myy 8 eurolla: ”Minulla on niitä ainakin kuudet”
Tuossa artikkelissa(oli ilmainen aiemmin) hehkutetaan niitä kuulokkeita laadukkaiksi.
Kaikki kuulokkeet joita tuon kirjoittaja suosittelee alle 100e hintaluokassa kuulostaa aika paskalta. En tiedä miltä nuo lidlin kuulokkeet kuulostaa, mutta jos ne on paskempilaatuiset kuin nuo suositellut niin ei siinä kyllä laadusta puhuta.Suosittelen lukemaan tämän: Jazmanautin seikkailut: Tarina Lidlin "hifi"kuulokkeiden takana.
Lyhyesti, kuten hesarikin kirjoittaa, kyseessä on yllättävän laadukkaat luurit kahdeksan euron kuulokkeiksi.
Kaikki kuulokkeet joita tuon kirjoittaja suosittelee alle 100e hintaluokassa kuulostaa aika paskalta. En tiedä miltä nuo lidlin kuulokkeet kuulostaa, mutta jos ne on paskempilaatuiset kuin nuo suositellut niin ei siinä kyllä laadusta puhuta.
Kaikki kuulokkeet joita tuon kirjoittaja suosittelee alle 100e hintaluokassa kuulostaa aika paskalta. En tiedä miltä nuo lidlin kuulokkeet kuulostaa, mutta jos ne on paskempilaatuiset kuin nuo suositellut niin ei siinä kyllä laadusta puhuta.
...
Mutta pitäisikö tämä kuulokekeskustelu jo siirtää tänne oikeaan ketjuun.
Lidlillä nyt sattumalta oli silloin aikanaan se yksi erä onnistuneita 8 euron kuulokkeita ja muutama viikko sitten ne 25 euron bluetoothkuulokkeet.
Ei kannata vetää johtopäätöstä, että nämä nyt myynnissä olevat (tai tulevaisuudessa aina ja kaikki) liiterin kuulokkeet olisivat hyviä.
Lisäksi olisi hyvä ottaa huomioon, että ihmisten preferenssit äänimaailman suhteen on hyvin subjektiivisia ja myös musiikkimaulla on oma vaikutuksensa. Samoin on kuuntelutilanteella (avoin vai suljettu rakenne, vai jopa aktiivinen melunsuodatustarve ja onko tarvetta langattomuudelle).
Mutta pitäisikö tämä kuulokekeskustelu jo siirtää tänne oikeaan ketjuun.
Kaikki kuulokkeet joita tuon kirjoittaja suosittelee alle 100e hintaluokassa kuulostaa aika paskalta. En tiedä miltä nuo lidlin kuulokkeet kuulostaa, mutta jos ne on paskempilaatuiset kuin nuo suositellut niin ei siinä kyllä laadusta puhuta.
Ihmiset nyt valitettavasti kaivautuvat poteroihinsa ja kun nyt ostavat ilman suurempia kokemuksia tuon Lidlin kuulokkeen ja lukevat artikkelin uskovat oikeasti että 100% suomen huippumuusikoista tekee äänitykset, musiikin kuuntelun ja kaiken työnsä juuri noilla luureilla. Vain koska lukivat artikkelin, täysin välittämättä mistään muista faktoista.
Noi on kyllä harvinaisen hyvä-ääniset kuulokkeet, ja varsin kohtuuhintaisetCreativen EP630:siä, ipodien ja kännyjen kanssa. Parisen kymppiä ollu niiden hinta aina.
Tuote:LG 55" 4K UHD OLED Smart TV B8 OLED55B8
Hinta: 999€
Kauppa: Gigantti
Voimassa: 26.12. klo 11 *ALKAEN*!
Linkki: LG 55" 4K UHD OLED Smart TV B8 OLED55B8 - Televisiot
(Hintaseurannan historian mukaan halvin tähän asti "by far")
Harmi kun ne ei nuota 65 luokan lähde 1499 pudottamaan. 55" sonyn uuutuus olediä sai sillä puhelin bundlella kikkailtua 799€ 55", mutta 65 jäi sinne 1800€Alkaa näköjään oledien hinnatkin olla kohdallaan. Tähän voi lyödä kyllä vahvan "paras tv alle tonnilla" -leiman.
Tai no, jos ei kokoa lähde kasvattamaan, niin ei taida rahallakaan enää saada mitään merkittävää parannusta tähän verrattuna.
XIAOMI 70mai Dash Cam Pro 2592*1944
Huom, ei sis gps modulia, aliexpressissä voi olla halvempaa mutta banggood virallinen myyjä.
XIAOMI 70mai Dash Cam Pro English Russian Version 1944P HD Car DVR Camera SONY IMX335 Sensor 140 Degree FOV
Koodi : 9d8fa4
Hinta 40.28€
Postit 1.84€ rekisteröitynä, insurancea ei tarvitse jos paypalilla maksaa.
Xiaomi Youth Wireless Bluetooth Earphone
Xiaomi Youth Wireless Bluetooth Earphone Noise Cancelling Waterproof Sports Headphone with MEMS Mic
Koodi : d7c360
Hinta 13.13€
Hinnat todennäköisesti vuoden loppuun.
Mutta kuten aina kiinan kaupassa voi olla parempaa normaalitarjousta jossain vaiheessa.
Usein on todettu että 1080 kameran tarkuus ei ole riittävä jotta kuvasta erottuisi rekisterikilven numero.
Onko tullut hyviä 50€~ virtalähdetarjouksia vastaan?
Onko tullut hyviä 50€~ virtalähdetarjouksia vastaan?
Käsittääkseni tämä on ihan ok tarjous: Corsair CX550 virtalähde - Tietokonekomponentit
Toki tuo ei ole modulaarinen mutta käsittääkseni tuo uudempi CX -malli on laadultaan parempaa kuin vanhemmat mallit. Eipä tuolla hintaa varmaan parempaa saa mutta itse panostaisin hieman ja ostaisin muutaman kympin kalliimmalla hinnalla modulaarisen. Hyvä poweri voi kuitenkin olla se kokoonpanon pitkäikäisin komponentti.
Ostin just gigantista rm750x virtalähteen normaalihinnalla. Saisko tuosta hintatakuuseen jotenkin 20€ takaisin vai palautanko ja tilaan uudestaan [emoji23]Virtalähdethreadissa voidaan sanoa muuta, mutta tuolla pelaa vuosia ja se on hiljainen ja parempi kuin samanhintainen Be Quiet!. Lisäksi siinä on 50W enemmän.
Jos on rahaa, niin se 77€ Corsair RMx ei ole paha diili ollenkaan ja sillä saa pari vuotta lisää käyttöikää. Tosin Corsair myöntää jo tuolle CX:lle viiden vuoden takuun..
Mahtaako tämä Bluetooth-minikaiutin, musta olla ihan ok satunnaiseen podcastien kuunteluun esim. keittiössä kokkaillessa? Vai löytyykö tuosta hintaluokasta huomattavasti parempia? 40€ tai alle mielellään.
2 vuotta.Onko joku löytänyt tietoa, että paljonko tuolla corsairin RM650/750x:llä on gigantin kautta takuuta ?
Ostin just gigantista rm750x virtalähteen normaalihinnalla. Saisko tuosta hintatakuuseen jotenkin 20€ takaisin vai palautanko ja tilaan uudestaan [emoji23]
Ostin just gigantista rm750x virtalähteen normaalihinnalla. Saisko tuosta hintatakuuseen jotenkin 20€ takaisin vai palautanko ja tilaan uudestaan [emoji23]
Jep sama täällä ja kerkesin pultatakin koteloon paikalleenOstin just gigantista rm750x virtalähteen normaalihinnalla. Saisko tuosta hintatakuuseen jotenkin 20€ takaisin vai palautanko ja tilaan uudestaan [emoji23]
Jep sama täällä ja kerkesin pultatakin koteloon paikalleenKyllä kyrsii, mutta arvelin kokeilla onneani tuon asiakaspalvelun kautta. Jos ei onnaa, niin onko kokemusta, mitä tapahtuu jos tilaan uuden ja palautan vanhan?
Säästö se on parin kympinkin säästö.
Varmaan kannattaa ekana soittaa sinne aspaan. Jos ei auta niin sitten tilaa uuden ja kun uusi tullut niin käy palauttamassa sen uuden sillä vanhan kuitilla niin ei tartte koneesta repiä mitään edes irti.Mitäs siellä nyt varsinaisesti voisi tapahtua? Viet vanhan kuitteineen takaisin ja isket uuden koneeseen? Ei kait siinä mitään erikoista, joskin toki molemmille osapuolille tuo on huonompi ratkaisu kuin se suora hintahyvitys.
Varmaan kannattaa ekana soittaa sinne aspaan. Jos ei auta niin sitten tilaa uuden ja kun uusi tullut niin käy palauttamassa sen uuden sillä vanhan kuitilla niin ei tartte koneesta repiä mitään edes irti.
Mikäli Buffalossa on Toshiban levyt sisällä, niin mielestäni melko huono tarjous.
Nuo kun eivät 24/7-käyttöä kestä tai sitten massahajoilussa oli kyse viallisesta erästä.
Kaikki eivät näytä tykkäävän itse purkistakaan, jos sama malli kyseessä.
Amazon.com: Customer reviews: Buffalo LinkStation 220 8TB Private Cloud Storage NAS with Hard Drives Included
Tää alkoi kuumotteleen, mitä luin testejä niin ei nouse mikään iso ongelma esiin. Onko raatilla konsensus että tässä se nyt on, the tilaisuus siirtyä OLED-aikaan?Tuote:LG 55" 4K UHD OLED Smart TV B8 OLED55B8
Hinta: 999€
Kauppa: Gigantti
Voimassa: 26.12. klo 11 *ALKAEN*!
Linkki: LG 55" 4K UHD OLED Smart TV B8 OLED55B8 - Televisiot
(Hintaseurannan historian mukaan halvin tähän asti "by far")
Tää alkoi kuumotteleen, mitä luin testejä niin ei nouse mikään iso ongelma esiin. Onko raatilla konsensus että tässä se nyt on, the tilaisuus siirtyä OLED-aikaan?
Ei tämä nyt mikään "the tilaisuus" mielestäni ole - ihan hyvä tarjous kyllä.Tää alkoi kuumotteleen, mitä luin testejä niin ei nouse mikään iso ongelma esiin. Onko raatilla konsensus että tässä se nyt on, the tilaisuus siirtyä OLED-aikaan?