Ratkaistu HWinfo ei käynnisty

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja K3ki
  • Aloitettu Aloitettu
Liittynyt
28.09.2017
Viestejä
336
Seuraavanlainen ongelma HWinfon kanssa.

Asennettuna 64bittien versio softasta, mutta kun ohjelman käynnistää en saa minkäänlaista ikkunaa auki. Ainoastaan tehtävienhallinnassa löytyy HWiNFO64 taustaprosessien alta. Tehtäväpalkkiin ei tule myöskään ikonia ohjelmasta.

Olen myös kokeillut asennusta installerin kautta, kuin myös portable paketin kautta. Molemmilla sama lopputulos.

Käyttiksenä toimii w10 64bit
 
Poista asennus ja kokeile asentaa uudelleen. Ja toinen vaihtoehto on, että kokeilet portable versiota, nin ei tarvi asennella mitään.

E: ÄH... jos lukis :p

Niin siis kokeile antaa admin oikeudet ohjelmalle.
 
On poistettu ja asennettu uudestaan. Kokeiltu myös ihan erikseen ajaa järjestelmänvalvojana asennussofta.
Sama lopputulos on myös kun ohjelman käynnistää järjestelmänvalvojana, kuten myös esim. windows 7 yhteensopivuustilassa.
 
Ja virustutka & palomuuri olivat mitkä?. => 64-bittinen 5.70.3300 toimii ilman ongelmia, Win 8.1 Pro & Windows Defender / Firewall yhdistelmällä.
 
Windowsin palomuuria ja f-securen virustorjuntaa käytän.
Nyt täytyy todeta, että ongelma on ratkennut. Mitään muuta en nyt tehnyt kuin poistin 5.7 version koneelta ja käynnistin tuon 5.7.330 järjestelmänvalvojana. Tämäkin olin kyllä jo olevinaan kokeillut aikasemmilla yrityksillä.

Ehkä tämä oli taas näitä ongelmia, että vaati sen että kysytään muilta neuvoja.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
275 794
Viestejä
4 750 100
Jäsenet
77 388
Uusin jäsen
aKustix

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom