Hiljainen kone editointiin, enkoodaukseen ja musantekoon max. 800 e

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Tupsa
  • Aloitettu Aloitettu
Liittynyt
10.07.2017
Viestejä
895
Räpelsin tuollaista:

Konepaketti181119_v1.0.PNG


Onko mielestänne tuossa mitään, mistä voisi ennenkaikkea hiljaisuudesta tinkimättä karsia hintaa vähemmäksi? Tai niinkin, että saako samalla hintaa vielä parempaa komponenttia? Tai ihan mitä tahana muita komponentteja. Yksi tärkee pointti olisi, että tulevaisuudessa on mahdollisuus päivittää tehokkaampi prosessori.

Emolevy on kallis, mutta moderni ja monipuolinen. Onko muut merkit epäluotettavampia kuin ASUS? Nimittäin ainakin MSI:n laudoista on ainakin huonoja kokemuksia. ASUS pelitti edellisessa koneessa hyvin. Tässä yksi juttu, joka saattaa tukea ASUKSEN luotettavuutta.

Myös prosessori on hintava, mutta lieneekö tehokkain luokassaan.
 
Myös prosessori on hintava, mutta lieneekö tehokkain luokassaan.
Ei ole tehokkain, sillä 3700x on tehokkaampi ns. samassa luokassa. Hinta/teho-suhteeltaan 2700x on paljon parempi työjuhdaksi.

Aina voi vaihtaa piirisarjaa halvempaan b450 tai x470 kun olet laittamassa 2700x.
ninjaedit: eipä tuo x470 nyt niin paljoa halvempi ole
 

Statistiikka

Viestiketjuista
281 588
Viestejä
4 841 220
Jäsenet
78 250
Uusin jäsen
kop

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom