• Live: io-techin Tekniikkapodcast tänään perjantaina noin klo 14:30 alkaen. Keskustellaan viikon mielenkiintoisimmista tietotekniikka- ja mobiiliaiheista. Suora lähetys YouTubessa. Tule mukaan katselemaan ja keskustelemaan! Linkki lähetykseen >>

Fractalin North XL -kotelosta emolevyn takaliitäntöjä tukeva versio

NeliYgönen

Ylläpidon jäsen
Liittynyt
02.07.2020
Viestejä
350
fractal-northxlrc-lyhyt-210325.png

Fractalin vuoden ikäinen North XL -kotelo on päivittynyt emolevyn takaliitäntöjä tukevaan RC-versioon (reverse connector). Samalla emolevypaikan sisältävää väliseinää on siirretty hieman kohti kotelon vasenta kylkeä, jonka myötä prosessoricoolerin maksimikorkeus on pienentynyt 169 mm:iin ja takatuulettimen koko 120 mm:iin.

North XL RC:hen voi siis rakentaa kokoonpanon esimerkiksi Gigabyten Stealth-, Asuksen BTF- tai MSI:n Project Zero -emolevyn päälle. Fractal ei vielä paljastanut RC-version tarkkaa hintaa, mutta se lienee samaa luokkaa perusversion kanssa.

Lähde: Fractal
 
Viimeksi muokannut ylläpidon jäsen:
Koittaisivat nyt vaan saada Northista compactin tai minin tehtyä.
Perus North taitaa olla aika lähellä Fractalin muun malliston Compact versioiden kanssa et en tiedä onko siinä miten paljon järkeä lähtee tekään kokonaan uutta Compact versiota Northista
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
272 030
Viestejä
4 696 716
Jäsenet
76 852
Uusin jäsen
Laripes

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom