Energiajuomat

Minkälainenkohan tämä on:


Guava on Kong Colossus:issa paras maku, joten tuo saattaa olla god-tier juoma. Hinta vaan rapeat 12.66e/l, joten mennään high-end oluiden hinnoissa jo.

Jessus saatana mikä hinta :oops:. Monsterit pääosin ollu noista anarkiajuomista parhaimpia, vaikka en niitä ole joulun jälkeen ostanutkaan. Mutta tuollaista hintaa en suostu maksamaan juuri mistään holittomasta juomasta.
 
Minkälainenkohan tämä on:


Guava on Kong Colossus:issa paras maku, joten tuo saattaa olla god-tier juoma. Hinta vaan rapeat 12.66e/l, joten mennään high-end oluiden hinnoissa jo.
No nyt tämä on tuolla ostetuimpien tuotteiden listalla. Mahtaa olla hyvä sitten, koska se on ainoa energiajuoma ko. listalla.
 
Löytyi kaupasta uutuustuote Jaffa Booster energiajuoma, piti ottaa testiin ja kyllähän nuo kaikki oli ihan nimensä makuisia. Ehdottomasti kannattaa testata jos Jaffan ystävä :tup:
 
Pika- Jolt Cola -resepti:

250 ml Freeway cola
1 Bolero Boost -poretabletti

Suhdetta voi tuunata, mutta tuo on suuntaa-antava.

Älä laita tablettia melkein täyteen tölkkiin tai pulloon, koska se kuohuu yli hieman mentos and coke -kaltaisesti. Astiassa pitää olla vähän ekstraa, esim. 0.5l lasi tai puoliksi juotu 0.5l pullo.
 
Viimeksi muokattu:
Löytyi kaupasta uutuustuote Jaffa Booster energiajuoma, piti ottaa testiin ja kyllähän nuo kaikki oli ihan nimensä makuisia. Ehdottomasti kannattaa testata jos Jaffan ystävä :tup:
Tuli testattua ja olivat kyllä ihan jees, jos tykkää jaffasta niin suosittelen
 
Mä maistoin sitä appelsiininmakuista ja maistui pikkuisen jaffalle josta hapot lähteneet. Ei mitään riemunkiljahdksia herättänyt mutta ihan ok lisä näihin mitä normisti juon.
 
Onko täällä ollut jo Prime Original? Primet ovat muuten olleet ylihinnoiteltua kookosvettä. Löysin tätä jonain erikoiseränä < 3e/l muutaman tölkin. Normihinta on Red Bullin tasoa, mutta sanoisin, että tässä on paljon parempi vastine kuin Red Bullissa. Tämä on oikeasti ominaisuuksiltaan high-end ED.

Hiilihapotus on shamppanjamainen eli pehmeä, mutta tiivis.
Suutuntuma on miedosti öljyinen, mutta erityisesti erittäin pehmeä/sulava.
Maku on shampoomainen, mutta hyvällä tavalla eli on hyvää.

Tölkin mukaan maku olisi sitruksinen eli tämän pitäisi olla kuin esim. Megaforce Solar Citrus. Tämä on kuitenkin 5/5, jos MSC on 2/5.

Normaalihinnallakaan en pitäisi kusetuksena ainakaan (ylihintainen voi olla, mutta hinta on sopiva verrattuna muihin juomiin samalla rahalla), koska selvästi laadukas tuote ja sisältö on mitä paketissa lukee eli "Next-level flavour". Kookosveden takia myös ehkä hieman terveellisempi kuin muut.

En suosittele muuten, mutta siten, että jos ostaa muutenkin energiajuomia, niin tämä voi olla hyvää vastinetta rahalle.
 
Viimeksi muokattu:
Mad Crocin Green Applea ja Nocco Focus Colaa nyt itsellä jääkaapissa. Ja Mad Crocin cola on kansssa näemmä tullu jossain vaiheessa takas, sitäkin tuli napattua Motonetistä viime viikolla kaks purkkia mukaan kun kaverin kanssa oltiin sen autoon hakees juttuja.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
269 020
Viestejä
4 655 318
Jäsenet
76 327
Uusin jäsen
ubuntupappa

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom