Edullinen langaton hiiri (laadukas rulla + hiljaiset napit) ?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja cutoff
  • Aloitettu Aloitettu
Liittynyt
18.10.2016
Viestejä
229
Onko olemassa hyviä vaihtoehtoja peruskäyttöön (ei pelikäyttöön), jos on kyllästynyt kaikista halvimpien kiinanpaskojen paskoutuviin rulliin, jotka viimeistään muutamassa viikossa alkavat ohjaamaan esim. ruudun vieritystä ihan miten sattuu? Lisätoiveena olisi painikkeiden hiljaisuus. Ei viitsisi taas kuunnella hetkeäkään mitään naksuttamista, kun hiljaisiin hiiriin tässä on muuten työpöytäkäytössä jo tottunut.

Eli nämä pitäisi olla:
-kestävä ja täsmällinen rulla
-hiljaiset painikkeet
-langattomuus
-edullinen
 
Lainaan ketjua lisäämällä pointiksi omalla kohdallani että ei "minihiiri" mutta ei mikään pelihiirenjytkykään, (työ-, ei peli-)kannettavan kaveriksi tulee. Nappien hiljaisuudella ei niin suurta merkitystä.
Nyt on ollut käytössä joku Microsoftin Touch Mouse jonka lukemat virhekosketukset, molempien hiirennappuloiden samanaikaisen painamien mahdottomuus ja oikean "painikkeen" käytön ajoittainen vaikutus alkaa vituttaa liikaa.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
278 525
Viestejä
4 791 575
Jäsenet
77 762
Uusin jäsen
Moles

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom