• Live: io-techin Tekniikkapodcast tänään perjantaina noin klo 16:00 alkaen. Keskustellaan viikon mielenkiintoisimmista tietotekniikka- ja mobiiliaiheista. Suora lähetys YouTubessa. Tule mukaan katselemaan ja keskustelemaan! Linkki lähetykseen >>

Corsair Icue probleema.

Liittynyt
29.10.2022
Viestejä
2 502
Miten helkutissa saan että asetukset olisi käynnistäessä jo päällä, ettei tarvitse icue ohjelmaa erikseen käynnistää? Vaikka mitä tehnyt ni asetukset on tallessa, ja menee vasta kun ohjelman käynnistää. Ei siis auke automaattisesti millään konstilla?

Ja välillä kun värejä esim muuttaa, menee niin sekasin koko ohjelma että pitää uudelleen asentaa? Senkin varmaan 10 kertaa tehnyt.
 
Onko käytössä Lignting Node Core, lightnin core Pro vai Commander core?
Joku noista juurikin käyttäytyy siten, että asetukset nollautuu kun sammuttaa koneen.
Kokeileppas laittaa biosista virransyöttö USB portteihin myös samuksissa päälle.
 
Toimisiko SignalRGB paremmin? Sen ainakin saa asetuksista käynnistymään automaattisesti ja on käsittääkseni aika suosittu.

 
Toimisiko SignalRGB paremmin? Sen ainakin saa asetuksista käynnistymään automaattisesti ja on käsittääkseni aika suosittu.


Sain tuon Icuen jotenki nyt toimimaan, mutta en oo tuollaisesta ikinä kuullutkaan. Pitää perehtyä, kiitos :)
 

Statistiikka

Viestiketjuista
276 737
Viestejä
4 760 543
Jäsenet
77 534
Uusin jäsen
ArskaP

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom