CLAIR OBSCUR EXPEDITION 33 * RPG vuoropohjaisella taistelulla * PS5, Xbox Series X/S & GP, PC * GOTYC?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja JouBqa
  • Aloitettu Aloitettu
Kyllä se menee kun yrität ja ajoitat hyvin
Ei yhtään lähtenyt niin päätin palata myöhemmin takas kun on korkeempi level. Jos ei sit one hittais niin enemmän mahista.
Oli vaikea saada selvää millon piti väistää kun niin kummalliset liikkeet.

Kaksi bossia piesty ja kyllä tämä on GOTY

Olin ajatellut tehdä kaiken side contentin mut toi gestral beachillä pomppiminen on kyl niin kuraa että saatan skipata 😅
Edit: Meni se pomppiminen!
 
Viimeksi muokattu:
Hyvä sopivan överi aloitus kyllä pelillä. Vaikuttaa ihan mielenkiintoiselta ja hieno "art style". Katotaan alkaa liika rytmipeli tympimään, mutta kokeillaan nyt.

Vähän kummallista miten bugaa hiukset hahmoilla vähän väliä, varsinkin jos depth of field päällä, pilaa muuten ihan nättejä kohtauksia. Samaa shimmeriä näkyy kyllä välivideoissa, että taitaa olla ihan ominaisuus. Huulisynkat on myös ihan hukassa välillä, en tiiä toimisko paremmin jos ois Ranskaks äänet tms 🍷
 
Ei yhtään lähtenyt niin päätin palata myöhemmin takas kun on korkeempi level. Jos ei sit one hittais niin enemmän mahista.
Oli vaikea saada selvää millon piti väistää kun niin kummalliset liikkeet.
Parin pelitunnin jälkeen vaikea sanoa levelin skaalauksesta, mutta tuosta trubaduurista jäi vähän sellainen fiilis että siihen on vaan pakko opetella dodge/parry ajoitukset. Sen verran kovaa tuntui lyövän, ettei leveleistä ole välttämättä hirveästi etua, jos väistöt ei onnistu. Just annoin tuolle selkään, kyllä se useamman yrityksen vaati, mutta lopulta aika simppeli tapaus.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
275 419
Viestejä
4 741 397
Jäsenet
77 336
Uusin jäsen
Ryppykolo

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom