Virallinen BLACK FRIDAY / CYBER MONDAY 2017 -KESKUSTELUKETJU tarjouksista yms

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Sampsa
  • Aloitettu Aloitettu
Hyviä kotiteatterisettejä 500-1000€ hintaväliltä näkynyt nyt tarjouksessa? Olisikohan tuo Gigantin Samsung 5.1.4 Soundbar kotiteatteri HW-K960 hyvä 888€ hintaan (joo, tiedän että on valmis ja soundbarit jakavat mielipiteitä mutta tuo olisi ainakin helppo langattomuudessaan). Vai saisko tohon hintaan fiksumpaakin?

Ei tartte siis olla välttämättä valmis setti, hyvä 2.0/2.1 settikin riittää kunhan on helppo asentaa ja käyttää.
Tämä ehdottomasti, niin on aito kotiteatteri, eikä mitään sounbar-skeidaa: Mareksound: Suomen johtava kotiteatterin ja hifin erikoisliike
 
Kysytään nyt vielä täältä jos jollain sattunut silmaan. Olisko jossain 49" töllöä kovassa tarjouksessa( mielellään LG mutta muitakin voidaan harkita )
 
Ei sitten auennut Jimmsin 8700K klo 8:00 kuten olisi pitänyt ja yllättäen nyt sivut jumittavat taas ihan täysillä. Amatöörimaista puuhastelua, mutta ei voi mitään, tilaan sitten jostakin ulkomailta.
 
Onko tullut mistään vastaan käypäsiä 2.0 aktiivikajareita n. 200€ koneen seuraksi?
 
Verkkiksestä tarttu Strix GTX 1080 499€. Eri asia, tarvinko sitä oikeesti :D. Voi olla, että palautuu kiertoon vielä.
 
Itsekin laitoin ihan vain jos sattuisi menemään vahingossa CDON:lta läpi. Laskulla kun tilaa niin ei tartte edes kikkailla rahojen palautuksella. Toisaalta Paypalilla kyllä onnistunee yhtälailla.
Täälläkin on tästä tilausvahvari postissa aikaleimalla 00:02. Saas nähdä miten käy.
 
Mikä siinä on, ettei hinnat laske tuon enempää.

Vanhemmilleni olin halpis-läppäriä i-sarjan prossulla katellu, mutta halvin hinta 333€ on 33€ kalliimpi kuin nykyinen hajonnut koneensa 3v sitten lähes samoilla specseillä ja sen ostin ihan normi tarjouksesta. Ja nuokin 333€ hintaiset loppui heti yöllä, eli haluttua tavaraa tuohonkin hintaan.

Oman läppärini korvaajasta en uskalla edes haaveilla, koska se oli aikoinaan normi tarjouksesta satoja euroja halvempi kuin nämä black friday vastineensa.
 
Mikä siinä on, ettei hinnat laske tuon enempää.

Vanhemmilleni olin halpis-läppäriä i-sarjan prossulla katellu, mutta halvin hinta 333€ on 33€ kalliimpi kuin nykyinen hajonnut koneensa 3v sitten lähes samoilla specseillä ja sen ostin ihan normi tarjouksesta. Ja nuokin 333€ hintaiset loppui heti yöllä, eli haluttua tavaraa tuohonkin hintaan.

Oman läppärini korvaajasta en uskalla edes haaveilla, koska se oli aikoinaan normi tarjouksesta satoja euroja halvempi kuin nämä black friday vastineensa.

Vastasit juuri omaan kysymykseesi. Jos tavara menee kuin kuumille kiville pienemmilläkin tarjouksilla, ei niitä hintoja kannata tiputtaa sen enempää.
 
Noniin oisko se siinä.

Proshopista Fractal define mini C TG 80€ posteineen
Komplettilta 500GB Samsung EVO 850 138€ posteineen

Rajalalta fujin 50-230 linssi käytettynä 150€ :D
 
2din kokoinen autoraadio, jossa tuki peruutuskameralle ja navi tai Apple car play, sekä merkki jonka on edes joskus kuullut, onkohan niitä alle 300e?
 
Noniin oisko se siinä.

Proshopista Fractal define mini C TG 80€ posteineen
Komplettilta 500GB Samsung EVO 850 138€ posteineen

Rajalalta fujin 50-230 linssi käytettynä 150€ :D

Itse samanlaista listaa:
Komplett Define C TG 67,90e (Tämä tulee itselle ja kaveri ottaa mun normaalin define C:n :D )


Kaverille koneen kasauksessa auttoi:
Amazonista 525gb ssd 127e toimituksineen.
Komplettilta myös sitten Asus PRIME X370-PRO ja ryzen 1700x + EVGA 650W
Jimms Asus Strix GTX1080
 
Playstation vr + Skyrim pakettia jos tulee vastaan, niin vinkatkaa ihmeessä. Kerkesi tuo Amazonin tarjous mennä ohi.
 
Intersportista ja Zalandolta tuli ostettua kelpo alennuksella merkkivaatteita ja urheiluvarusteita niin itselle kuin joululahjoiksi. XXL:n verkkokaupassa tilaus ei suostunut etenemään, joten pitäkööt tavaransa.
 
Soittelin tuossa Gigantin asiakaspalveluun, kun jostain syystä oli oman tilauksen toimitusosoite väärin. Kertoivat, että siellä on jokin järjestelmävika, joka ei päivitä toimitusosotteita oikein. Nyt kun yritin ostaa vielä Sonyn kuulokkeet, niin toimitusosoite olisi mennyt taas väärin.

Kannattaa siis tarkistaa mikä toimitusosoite omalle tilaukselleen on tullut. Väittävät kyllä, että korjaavat ne itse, mutta en luottaisi siihen täysin.
 
Tämmönen viesti tuli juuri sähköpostiin...

Mä vielä toistaseks jännään et olisko hullun tuurilla tulossa siihen hintaan ku ainoa viesti mikä on CDON:ilta tullu on onnea hyvistä ostoksista, joissa keikkuu vieläkin toi predatori 349€ hintaan...

Nooh. eiköhän ne kohta laita uutta viestiä.
 
Parinsadan langallisia "hifi"-kuulokkeita etsiny, mutta harvassa ovat. Löytyy vain noita Bluetooth noise canceling käkkäreitä.

Pitkää sitä nyt taipua Sonyn MDR-1000X:iin, kun muuta ei löydy.
 
Pure Wings 2 120mm yritin yöllä Gigantista, mutta tappelun jälkeen selvisi ettei sitä saakkaan kuin 1kpl/tilaus jos saa. Katsoin että sama tulisi Jimm'sille 5€/kpl mutta vasta 8.00. Ei mitään jakoa herätä tuohon ja yhdeksän jälkeen oli jo loppu sieltäkin, kuten tuo Gigantinkin. Jimm'sillä olisi ollut myös tiukkoihin kriteereihin mahtuva uusi kotelo jo puolelta öin, mutta taas erehdyin ajattelemaan että kannattaa kerätä enemmän tuotteita samaan tilaukseen joten jätin senkin aamuun. Tietty nekin loppu ja aamulla virkeänä tajusi että Jimm'siltä kannattaa tilata aina heti mitä mieleen tulee koska ei erillisiä postikuluja.

Yöllä oli tosin jo niin väsynyt, että CDONin pilatarjous onnistui naurattamaan jopa Batmobiilia enemmän:
Villa Klippan – Saltsjöbadenin kaunein huvila - Black Friday - CDON.COM
 
Eipä tainnut olla missään kaipaamiani RAM tarjouksia, Jimmsin -5% lähinnä aiheutti myötähäpeää. Noh... eikai siinä sitten kun kysyntä ylittää tarjonnan jo valmiiksi.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
267 084
Viestejä
4 618 312
Jäsenet
75 991
Uusin jäsen
Fimapaperit

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom