Assetto Corsa rally (early access)

Pelaatteko Linuxissa UEVR:llä vai flat screenillä? En oo vieläkään saanu UEVR:ää (Kaonin kautta) tomimaan.

EDIT: Anteeksi häiriö. Sain toimimaan edellisellä Kaon-versiolla.
 
Viimeksi muokattu:
Jahas, Peugeot 306 Maxi tulossa seuraavassa päivityksessä
1777047025638.png
 
Paranihan se vähän kun hiero, Hiikeri ei olis hirmu kaukana enää :hmm: Jos onnistuis ihan täysin veto, niin luulen että oltais aika samassa. 3min alitus olis kyl aika hieno saavutus, mut siihen on matkaa :D

1777107598623.jpeg
 
Hitto tänään piti vähän ajella mutta tässä nyt olen kolme tuntia yrittänyt saada peliä tulille siinä kunnolla onnistumatta. Windows teki tällä viikolla jonkun päivityksen, niin että illan päätteeksi jätin koneen päivittämään itsensä ja kun seuraavan kerran tulin paikalle niin näyttö oli pimeänä ja tuulettimet huusivat hoosiannaa. Käynnistyi siitä ihan normaalisti mutta nyt kun yritän ensimmäisen kerran pelata jotain tai lähinnä pelata tätä niin näyttö menee mustaksi pian käynnistyksen jälkeen. Ddu:lla vedin jo näytönohjaimen ajurit pois ja kokeilin sekä uusimpia ajureita että vanhoja luotettavia, mutta ei tunnu onnistuvan:(
 
Hitto kyllä meni ilta pilalle kun en malttanut sitten vaan pelata jotain muuta peliä ja koko hiton illan tapellut tän kanssa. Muut pelit toimii mutta assetto Corsa ralli ei suostu toimimaan.
 
Mulla meni eka ralli hyvin. Meinasin säätää autoa niin buuttaskin koneen. Käynnistin pelin uudelleen niin kaikki säädöt resetoitu. Ratti, graffat jne.
Mulla on kyllä paska kone eli ei ehkä kehtaa vaan peliä syyttää.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
305 984
Viestejä
5 182 794
Jäsenet
82 787
Uusin jäsen
Haavanlehti

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom