Apple TV palvelu

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Mika__
  • Aloitettu Aloitettu
Liittynyt
25.01.2019
Viestejä
5 805
Avataan uusi ketju kun vanha on lentänyt ilmaan.

IMG_2570.jpeg

Suosikkisarja Slow Horses on alkanut viidennen tuotantokauden osalta viimein.
 
Viimeksi muokattu:
Slow Horses kirjoittajalta alkaa 29.10. uusi sarja nimeltään Down Cemetery road. Kadonnut henkilö ja salaliittoteorioita.


Tämän sisällön näkemiseksi tarvitsemme suostumuksesi kolmannen osapuolen evästeiden hyväksymiseen.
Lisätietoja löydät evästesivultamme.

Linkki: https://youtu.be/0unUwpCfRg0?si=B05lbFg4Sl-MAnUa
 
The Last Frontier alkoi ryminällä. Ruumiita tuli jo ensimmäisessä jaksossa enemmän kuin monessa sarjassa kaudessa. :)
Sarjan juoni on suoraan parin vuosikymmenen takaa. Jahdataan karanneita vankeja Alaskan erämaassa.
 
Apple tv+ ja nimenomaan se + oli aina outo kun pyrkivät aina yksinkertaisuuteen. Ymmärrettävästi halusivat erottautua rautapuolen samasta nimestä, mutta oli jo aika.

The Last Frontier on kyllä komeaa katsottavaa. Tuntuu vähän kyllä jo siltä, että sarjan voisi laittaa pakettiin nyt kolmen jakson jälkeen ja nyt katsoo jo ylipitkää elokuvaa. Itse asiassa tuli jo vartin kohdalla sellainen kun aloittivat tosiaan kauhealla rytinällä sen. Vähän tekemällä tehtyä juonikuviota ja välillä epäuskottava, mutta silti varsin viihdyttävä. En yleensä pidä toiminnasta jos sitä ei ole tehty jotenkin taiteellisesti, mutta tässä esim. se alun lentokoneen oli juuri sellainen. Näytti siltä, että yhdellä otolla (trikkikuvausta oletettavasti ja paljon cgitä) kuvasivat hiton hienosti sen kaiken kaaoksen.

Jason Clarke sopii täydellisesti pääosan esittäjäksi.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
290 262
Viestejä
4 972 180
Jäsenet
79 747
Uusin jäsen
rippon

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom