AMD julkaisi uudet Radeon Software 18.12.3 -ajurit näytönohjaimilleen

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Kaotik
  • Aloitettu Aloitettu

Kaotik

Banhammer
Ylläpidon jäsen
Liittynyt
14.10.2016
Viestejä
23 499
amd-radeon-software-adrenalin-2019-edition-drivers-20181213.jpg



AMD on julkaissut uudet ajurit näytönohjaimilleen. Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 18.12.3 -ajurit ovat saatavilla Windows 7- ja 10 -käyttöjärjestelmille ja ne tukevat kaikkia yhtiön GCN-arkkitehtuureihin perustuvia näytönohjaimia.

Radeon Software 18.12.3 -ajurit keskittyvät korjaamaan Adrenalin 2019 Edition -julkaisuajureista löytyviä ongelmia. Julkaisutiedotteen mukaan korjattujen ongelmien listalta löytyy muun muassa RX Vega -sarjan näytönohjainten muistinopeuden jumittuminen 800 MHz:iin, pelikohtaisten tuuletinprofiileiden jääminen satunnaisesti päälle pelin sulkeuduttua ja automaattisten ylikellotus- ja alivoltitusominaisuuksien varoitusten näkymättömyys Radeon Overlay -paneelissa.

Ajureissa on myös tiedossa olevia ongelmia, kuten hiiren viiveet tietyissä tapauksissa, joissa käytössä on useampi näyttö mutta yhdestä tai useammasta on katkaistu virrat, Radeon WattMan -asetusten toimimattomuus satunnaisesti RX Vega -sarjan näytönohjaimilla ja Zero RPM -ominaisuuden toimimattomuus tietyissä tapauksissa, kun käyttäjä vaihtaa automaattisen ja manuaalisen tuuletinprofiilin välillä. Voit lukea kaikista muutoksista ajureiden julkaisutiedotteesta.

Lataa AMD:n ajurit täältä

Linkki alkuperäiseen uutiseen (io-tech.fi)
 
Tuo wattman vika päivityksen jälkeen ihmetyttikin yhes kohtaa ryzen 2400G:n kanssa.
 
Onko kellään samaa ongelmaa kuin minulla, eli Netflix jäädyttää kaiken koneen toiminnan täysin näillä uusilla ajureilla ja Chromea käyttäen. En ole vielä tutkinut muilla selaimilla.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
277 033
Viestejä
4 767 220
Jäsenet
77 567
Uusin jäsen
Mjuuli

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom