Juu Telia se on. Itselle tuli viime kuussa sama koodilla "synt052215", tuosta voi sitten päätellä miten saa jatkossa aina halutessaan 15% alennustaMihinköhän kauppaan tää on?

Hyvät tarjoukset -alueen ohjeet ja säännöt
Juu Telia se on. Itselle tuli viime kuussa sama koodilla "synt052215", tuosta voi sitten päätellä miten saa jatkossa aina halutessaan 15% alennustaMihinköhän kauppaan tää on?
Juu, unohtui laittaa mihin kauppaan, kun uskoin että se luki siinä kuvassa mutta väärässä olinMihinköhän kauppaan tää on?
Toimisikohan synt062299Juu Telia se on. Itselle tuli viime kuussa sama koodilla "synt052215", tuosta voi sitten päätellä miten saa jatkossa aina halutessaan 15% alennusta![]()
Ei toimiToimisikohan synt062299![]()
Henkilökohtainen siitä päätellen ett omani ei ole sama.HBO MAX 30 päivää veloituksetta
NESTEAEN52U9H5
hbomax.com/redeem
En tiedä onko yhteinen, vai henkilökohtainen koodi.
Jos olisi mennyt sinne ilmaisketjuun niin siellä olisi jo huomannut, että ovat valitettavasti henk.kohtaisia.En tiedä onko yhteinen, vai henkilökohtainen koodi.
Ei toimi. Kokeilujakso ei ole saatavilla erroria antaa.
Kuuluu sitä paitsi Ilmaistuotteita netistä ketjuun, jonne se on aikoja sitten jo postattu.
Voisiko ylläpito edes tehdä sen, että siirtäisi Ilmaistuotteita netistä ketkun samalle "Hyvät tarjoukset" alueelle kuin tämä ketju? Miksi sitä ei tehdä? Helpottaisi käyttäjiä.
Onko jossain välissä vedetty sellainen linja, että ilmaiskoodit suoratoistoihin kuuluu tuonne? Minusta nämä menevät tuolla taktiikalla pahasti sekaisin. Esimerkiksi Ruudun koodit ovat löytyneet "aina" täältä. Ilmaistuotteita netistä- nimestä tulee mieleen lähinnä ilmaiset lahjat jollain ihmekikkailulla tai tyyliin R-kioskin ilmaiset tuotteet. Vaikea sanoa mikä olisi paras ratkaisu, mutta on helppo huomata, että tämä nykyinen systeemi ei toimi kunnolla. Hommasta tehnee hankalan se, että Ruudun koodi on sekä alennuskoodi, että ilmaistuote.Voisiko ylläpito edes tehdä sen, että siirtäisi Ilmaistuotteita netistä ketkun samalle "Hyvät tarjoukset" alueelle kuin tämä ketju? Miksi sitä ei tehdä? Helpottaisi käyttäjiä.
Joo, kyllä tästä on keskusteltu monestikin. Tämä nykyinen systeemi on se mitä suurin osa kannatti. Itse olin sitä mieltä, että voisi yhdistää ketkut, tai ainakin siirtää ilmaisketju (jonka nimi tosiaan helposti voi hämätä kuten kirjoitit) tänne hyvät tarjoukset alueelle.Onko jossain välissä vedetty sellainen linja, että ilmaiskoodit suoratoistoihin kuuluu tuonne? Minusta nämä menevät tuolla taktiikalla pahasti sekaisin. Esimerkiksi Ruudun koodit ovat löytyneet "aina" täältä. Ilmaistuotteita netistä- nimestä tulee mieleen lähinnä ilmaiset lahjat jollain ihmekikkailulla tai tyyliin R-kioskin ilmaiset tuotteet. Vaikea sanoa mikä olisi paras ratkaisu, mutta on helppo huomata, että tämä nykyinen systeemi ei toimi kunnolla.
Argumentit ovat olleet, että alennus ei tarkoita ilmaista vaan, että hinnasta saa vain alennusta. Ilmaistuote/koodi taas tarkoittaa, että koko tuotteen/palvelun saa ilmaiseksi, ilman, että mitään tarvitsee maksaa. Minusta jos tämä kahden ketjun systeemi halutaan, niin olisi mukavaa jos samaa koodia ei postattaisi molempiin ketjuihin, kun hyvin usein niistä myös tule x-määrä jatkoviestejä (mihin asti voimassa, ei toimi enää, jne).Hommasta tehnee hankalan se, että Ruudun koodi on sekä alennuskoodi, että ilmaistuote.
Tämä on myös minusta se suurin erottava tekijä. Ilmaistuote ketjua en edes seuraa, juuri tuosta syystä että milloin myydään luottokorttitiedot 20€ tablettia vastaan ja milloin mitäkin.Argumentit ovat olleet, että alennus ei tarkoita ilmaista vaan, että hinnasta saa vain alennusta. Ilmaistuote/koodi taas tarkoittaa, että koko tuotteen/palvelun saa ilmaiseksi, ilman, että mitään tarvitsee maksaa. Minusta jos tämä kahden ketjun systeemi halutaan, niin olisi mukavaa jos samaa koodia ei postattaisi molempiin ketjuihin, kun hyvin usein niistä myös tule x-määrä jatkoviestejä (mihin asti voimassa, ei toimi enää, jne).
Suurin osa vai ÄÄNEKÄS vähemmistö. Tämä nykyinen systeemi on se mitä suurin osa kannatti.
Niin, voisihan se olla niinkin, ilmaistuote ketjuun vain ilmaisTUOTTEET ja tähän ketjuun tulisi kaikki koodit, alennus- ja ilmaiskoodit. Voisi olla paljon selvempi systeemi.Kuitenkin, olisi kiva että alennuskoodit, vaikkakin jopa ilmaiseksi alentavat olisivat tässä ketjussa.
Jaa-a, hyvä kysymys.Suurin osa vai ÄÄNEKÄS vähemmistö
Näistä voisi tietenkin tehdä polleja, että mitä kaikki ovat mieltä. Mutta tuo sinun vittuilu argumentti menee kyllä ihan överiksi.mutta niiden päätyminen myös tänne on täysin OK eikä siitä pitäisi joka kerta nostattaa haloota ja vittuilla postaajalle.
Sinun kanta on tullut tässä jo selväksi, ja kuten minun tapauksessani, niin on kiva saada sähköposti ilmoituksia siitä että jauhat samaa asiaa täällä moneen kertaan.Näistä voisi tietenkin tehdä polleja, että mitä kaikki ovat mieltä. Mutta tuo sinun vittuilu argumentti menee kyllä ihan överiksi.
EDIT: Ja kyllähän tässä nyt ja aiemmin on tullut esiin joidenkin käyttäjien kautta, että tämä nykyinen systeemi ei ole selvä, ja että ei ole ollut tiedossa, että ilmaistuoteketjuun tulee ilmaiskoodeja (joita kaikkia ei välttämättä tänne postata). Miksi siis ei voisi parantaa tätä systeemiä? Voisi olla hyvä tuo aiempi mitä sanoin; ilmaistuote ketjuun vain ilmaisTUOTTEET ja tähän ketjuun tulisi kaikki koodit, alennus- ja ilmaiskoodit.
Tuote: Xbox Game Pass Ultimate (taitaa toimia myös PC, Consolesta en tiiä)
Tarjoushinta: 1€/3kk
Normaalihinta: 12,99€/kk
Voimassa: Kesäkuun loppuun?
Linkki: Liity Xbox Game Pass -jäseneksi: Löydä seuraava suosikkipelisi | Xbox
Kommentti tarjouksesta:
Ei näy mitenkään etusivulla, mutta kun klikkaa "Liity nyt" niin tarjoaa tätä. Ei taida katsoa koska tilaus on viimeksi ollut voimassa, ite peruin alle kk sitten ja tämä toimi silti. Ei toimi jos voimassa jo jokin tilaus, eli esim. PC -> Ultimate tähän tarjoushintaan ei toimi.
![]()
Hyvityksenä tapahtuneesta oheistamme teille kertakäyttöisen etukoodin, jolla saatte ilmaiset toimituskulut seuraavaan tilaukseenne. Koodi on voimassa 26.7.2022 saakka. Etu ei koske erikoiskuljetettavia tuotteita, esimerkiksi pyöriä.
Alennuskoodi: MD8HCESUV38H
"Huom! Antamasi etukoodi ei ole liitetty tähän sähköpostiin. Alennusta ei voida antaa."Ilmaiset postikulut Budget sportiin.
HepNo ei nyt ihan alennuskoodi, mutta 2kk Viaplay.
Ilmasena.
Ensimmäinen joka lähettää vaimonsa mun luo alastomana.
Eikun riittää jos lainaa tätä viestiä niin laitan yv:nä koodin.
Damn. Ehkä laitan koodin silti....Hep
edit: sori, en lähetä vaimoa![]()
Englanninkieliseltä sivulta uutiskirjeen tilaamalla saa samaisen -15% alen ilmeisesti milloin vain. En tiedä mistä firman työntekijöille maksetaan, mutta jos alennuskooditkin on 2021 vanhentuneet niin ehkä kannattaisi joskus suorittaa sivuston oikolukua.Fazer Storeen -15% koodilla:
KIVISAKSETFAZER15
Voimassa 31.7.2022 asti.
Etua ei voi yhdistää muihin etuihin tai toimitusmaksuihin.
Tärkeänä lisätietona minimiostos on 30 €.
5€ alennus seuraavasta ostoksestasi
Käytä koodia: MIDSUMMER2022
Saman edun taitaa saada uutiskirjeenkin tilaamalla.
Kiitos! C More on ottanut puhelinnumerovarmistuksen käyttöön, joten jatkossa useiden tilien käyttö voi olla vaikeampaa.C More 2kk hintaan 0 euroa.
Koodi ST1AhEZUY
Ei tietoa onko koodi kertakäyttöinen. Tämä bongattu ST1 uutiskirjeestä.