Xiaomin ensimmäinen oma järjestelmäpiiri Xring 01 julkaistaan tässä kuussa

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Kaotik
  • Aloitettu Aloitettu

Kaotik

Banhammer
Ylläpidon jäsen
Liittynyt
14.10.2016
Viestejä
24 929
Xiaomin toimitusjohtaja on varmistanut yhtiön oman järjestelmäpiirin tottelevan nimeä Xring 01 ja että piiri tullaan julkaisemaan toukokuun lopulla.

Piiristä ei tiedetä vielä juuri mitään varmaa, pois lukien kenties GPU, sillä Imagination on jo varmistanut Xiaomin valmistelevan piiriä heidän GPU:llaan. On kuitenkin mahdollista, että kyse on myös eri piiristä kuin Xring 01:stä. Huhujen mukaan piiri valmistetaan joko 3 tai 4 nanometrin luokan valmistusprosessilla ja prosessoriydinten odotetaan olevan Armin tuoreimman sukupolven Cortexeja.

1747565370112.jpeg


Lähde: Xiaomi CEO Officially Announces The XRING 01, The Company’s First In-House Chipset After Many Years, But Apart From The Launch Date, The Specification Details Are Kept In The Dark
 

Statistiikka

Viestiketjuista
303 543
Viestejä
5 140 825
Jäsenet
82 384
Uusin jäsen
Potero1

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom