Arvonta Voita Kingstonin 240 gigatavun KC1000 M.2 SSD

Tila
Keskustelu on suljettu.
Liittynyt
03.06.2017
Viestejä
1
Luotettavuus! Kuukaudesta toiseen. Kevyellä ja raskaallakin kuormalla.

(Ennen intoilin enemmän hinnan ja nopeuden perään mutta kun ssd- ja nvme-karkeloissa yleensä harmia on sitten enemmänkin ja mehevästi jos ei toimi.)
 

Signa

(☰)
Premium-jäsen
Liittynyt
12.12.2016
Viestejä
2 597
Luotettavuus
(eli jossain määrin myös pitkä takuu)
 
Liittynyt
02.01.2017
Viestejä
207
Kyllähän kyse on luotettavuus, sillä eihän koneet saa levitä käsille. Suorituskyky/€ on sitten kakkosena. Eihän kovinta suorituskykyä kannata ottaa jos on myös tarjolla järkevän tason hinta/laatu. Olisi tyhmä maksaa mansikoita jos on tarjolla hyviä mustikoitakin (.. nyt alkaa ajatusten juoksu mennä liian kovaa).
 
Liittynyt
28.09.2017
Viestejä
17
Kyllä se luotettavuus on ykkösenä. Ei ne muut hyvät ominaisuut kauheesti lohduta, jos toimintasavut karkaavat parin kuukauden jälkeen.
 

end

Liittynyt
18.10.2016
Viestejä
113
Itse menen luotettavuus edellä. Rupeaa noissa järkevän hintaisissa levyissä oleen jo tarpeeks isot nopeudet pelaamiseen ja työpöytäkäyttöön.
Ja niin, sitä tilaahan saa rahalla :)
 
Liittynyt
20.10.2016
Viestejä
49
Luotettavuus ja suorituskyky.
Kymmenenkin vuoden takuu on melko turha, jos joutuu palauttelemaan varmuuskopioita kuukausittain aseman kosahtamisen takia. Edullisuus tietysti plussaa, mutta mieluummin kohtuullisen hintainen, kuin halpa.
 
Liittynyt
19.10.2016
Viestejä
74
Luotettavuus. Mikään ei nakerra enempää ku sellainen tilanne et koko kovaley rikki ja kaikki data menetetty.
 
Liittynyt
31.05.2017
Viestejä
7
Ehdottomasti suorituskykyä ja tilavuutta ja kyllähän sen pitää kestääkkin. :)
 
Liittynyt
03.01.2017
Viestejä
110
Luotettavuus, mutta sitä on vaikeampi eukäteen vertailla kuin nopeutta ja hintaa
 

Freeze

Elitisti
Team Folding @ Home
Liittynyt
17.10.2016
Viestejä
1 852
Kyllä luotettavuus on tärkeintä, sitten tulee nopeus ja kolmantena hinta. Takuu yleensä korreloituu johonkin näistä.
 
Liittynyt
25.02.2017
Viestejä
97
Luotettavuus > Hinta > Suorituskyky
Aikoinaan ATK-puljussa opiskelun ohessa työskennelleenä tuli aika nopeasti selväksi että osa SSD-levyistä kerää jäätävät määrät RMA tapauksia, kun taas toisilla ei ongelmia ole laisinkaan. Uskoisin että tänä päivänä luotettavuus on kauttaaltaan parantunut kaikilla valmistajilla ja muistiohjaimilla.
 
Tila
Keskustelu on suljettu.
Toggle Sidebar

Statistiikka

Viestiketjut
166 615
Viestejä
3 092 071
Jäsenet
57 201
Uusin jäsen
Minion

Hinta.fi

Ylös Bottom