- Liittynyt
- 07.06.2017
- Viestejä
- 4 952
Miten pinnit pääsi taittumaan?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kokeiles nyt sit toimiiko kaikki.Muistiohjain tosiaan on prossussa.
Miten pinnit pääsi taittumaan?
Ne muisti on silloin dualissa.Sulla täytyy olla sit emossa vikaa mustipaikoissa.Hyvät uutiset on se, että kone käynnistyy normaalisti, kun muistikammat A1 ja A2
Huonot taasen se, että jos B1 ja/tai B2, ongelma on edelleen sama eli ei käynnisty kunnolla / anna kuvaa
JepsJep, eli kanava A = A1 ja A2
Ja kanava B = B1 ja B2
Eli ne riittää,ainoastaan tulee sit ongelmia jos muistia lisää.Ja tosiaan mikään kampakombinaatio, jossa yksi tai kaksi kampaa on sloteissa B1 tai B2, ei nyt skulandeeraa. Vain A1 ja/tai A2 on a-ok.
Eli ne riittää,ainoastaan tulee sit ongelmia jos muistia lisää.
Jeps se on pääasia.Riittää siihen, että konetta käyttää voi, mutta toki toimiva dualchannel hyvä olisi suorituskyvyn maksimoinnin näkökulmasta.
Onks noi vaan pölyä vai naarmuja joita socketin ympärillä?
josta tulee mieleen että jos muuta kuin pölyä, ois kiva nähdä parit kuvat socketin ympäriltä ja laudan takaata, jahka motivaatiota irrotella. Ei ois ensimmäinen lankku jonka saanu hyvät naarmut noista korokepaloista.
Kun sanoit tuossa jossain viestissä että 9kpl niitä standoffeja (korokepaloja) paikoillaan, niin otaksun että niitä on 9 ja vain noissa paikoissa jotka täsmää emolevyn reikien kanssa? Tapauksia ollut joissa ylimääräisiä korokepaloja aiheuttamassa oikareita, kun vaihdettu emolevyä ja ei ole huomattu poistaa ylimääräisiä.