TV.. Kuva hävisi. Ääni kuuluu. TAAS TOIMII ...EI TOIMIKKAAN!

Liittynyt
13.04.2017
Viestejä
1 092
TCL 50DP600 teki temput. Game of thronesin katsoin tietokoneelta hdmi johtoa pitkin. Tämän jälkeen kun koitin palata katsomaan perus kanavia niin ruutu on musta. Ääni kuuluu, valikot ym näkyy mutta kuvaa muuten ei. Taustavalo tuntuu elävän kuitenkin mustalla ruudulla.

Kaikki muu kuva siis toimii paitsi normaaleiden kanavien kuva.
 
Liittynyt
13.04.2017
Viestejä
1 092
Okei taisi johtua siitä että en ollut vielä vaihtanut koneelta kuvaa vain yhteen näyttöön..? Palautin myös tehdasasetukset.. Jostain syystä televisio oli seonnut..

Mutta taas toimii.
 
Liittynyt
13.04.2017
Viestejä
1 092
Okei vika jää aina kun on katsonut tietokoneelal HDMIn kautta tuolal televisiolla jotain. Kun palauttaa kuvan vain näyttöön niin TV näyttää sen jälkeen vain mustaa mutta äänet, tekstitykset ja valikot toimii.
 
Liittynyt
13.04.2017
Viestejä
1 092
Ja yksinpuhelu jatkuu. Ratkaisuna toimii näköjään kun vaihtaa television lähteen HDMI:ltä TV:lle ENNEN kuin vaihtaa näytön asetuksista takaisin yhdelle ruudulle... Ihme touhua..
 
Toggle Sidebar

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjut
164 763
Viestejä
3 065 041
Jäsenet
56 917
Uusin jäsen
ZiiZii

Hinta.fi

Ylös Bottom