- Liittynyt
- 16.10.2016
- Viestejä
- 12 143
Teslassa niiden oma navi laskee aina sen päätepisteen ja lähtöpisteen välin, et voi siitä lähettää omaa reittiä sinne. Carplayta tai Android Autoa ei vielä ole, Carplay voi tulla syksyllä koska iOS 27 tuo jotain puuttuvia rajapintoja, jolloin FSD Supervised tieto ja Carplay toimisi oikein yhteen. Tämä siis todella isolla ehkällä, Android Autosta ei tietoa.Kai ny carplayllä/android autolla saa laitettua sen navin minkä haluaa vaikka ehkä menettää jotain latausoptimoituja reittejä? Ei se auton oma navi muissakaan aina mikää 6/5 suoritus ole mutta just kaikista nykyään löytyvällä carplayllä saa onneks käytettyä just sitä mitä haluaa.
Ehkä myöhemmin myös tulee tuki, että voi lähettää oman reitin latureineen mutta toistaiseksi ei, vain päätepisteen ja navi laskee siihen SuperChargereiden kautta lataukset jne. Toki matkalla voi itse lisätä ja poistaa haluttua paikkoja.
Teslamate on tähän hyvä, saa aika paljon tietoa ulos. En muista voiko sen kautta lähettää taas autoon mitään. Tessiellä voi mutta se maksaa. Tesla on toki rajoittanut paljonko kyselyitä voi tehdä rajapinnoista.Noin niinku mitä ajodataa? Siis sellaista mitä ei ihan kaikilta muilta saa?
GitHub - teslamate-org/teslamate: A self-hosted data logger for your Tesla 🚘 [main maintainer=@JakobLichterfeld]
A self-hosted data logger for your Tesla 🚘 [main maintainer=@JakobLichterfeld] - teslamate-org/teslamate
Viimeksi muokattu:


Onneksi tuon tilauksen voi aspan mukaan perua ilman kuluja "milloin tahansa". Toi 0 % rahoituskamppis varmaan just suunnattu meille rahoitusta kauppiksessa opiskelleille. Liian kova diili ku laittaa Excelin laulamaan!