Tabletti Kiinasta vai Suomesta, edullinen

Liittynyt
18.03.2017
Viestejä
247
Moi

Naiselle tarvitsisi tabletti. Tulisi kevyeen käyttöön, ei mitään pelailuja. Videoiden katsomista, nettiä ja tollasta. Kiinan kaupoissa myydään vaikka mitä. Tuntuu, että kun jonkun mallin löytää, niin aina joku jossain sanoo jotakin huonoa kyseisestä laitteesta. Toki jos sadan euron laitteen ostaa, niin ei voi kovin hyvää saadakaan?

Onko järkevää ostaa tuolta Kiinasta vai Suomesta. Hintaa saisi olla toimituksineen alle 150e.
 
Ei ole kokemusta itsellä, mutta Teclastin p80h on eri foorumeja lukiessa vaikuttanut edullisessa hintaluokassa suositulta kapistukselta. Toki tuossa on "vain" 8 tuuman näyttö, eli omasta mielestäni juuri täydellinen. Hinta on halvimmillaan ollut siinä n. 50€ + alv.
 
En tiedä mikä on tänä päivänä hyvä mutta kun tilasin itselleni halvan 10" tabletin niin Saksan Amazonissa oli paljon vaihtoehtoja, tänä päivänä sieltä tulee ilmaiset postitkin.
 

Statistiikka

Viestiketjuista
270 881
Viestejä
4 677 533
Jäsenet
76 684
Uusin jäsen
Edvard2

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom