RoboCop: Rogue City PS5, PC & Xbox Series

Tuli laitettua tuollainen auto9:n suuliekkiä tehostava modi kun se vakio oli melkoinen tuhnu ja vaikka hienolta näyttää niin ikävästi vedetty kuitenkin överiksi niin että melkein koko ruutu täyttyy suuliekistä. Ammuskelu menee lähinnä koomiseksi etenkin full autolla kun välillä pitää lopettaa ampuminen ja katsoa että osuiko mihinkään :lol:
 
Kaivoin itekkin tämän steamin alesta, uusi kone niin piti saada jotain uutta testattavaksi.
Täähän onkin aika kevyt peli, eikä niin kummoiset grafiikat, mutta ei huonotkaan, peli vaikuttaa ihan hyvältä, mutta ei mitään top-10 matskua, alex murphy edition steamista 12e hintaan nähden loistava paketti.
 
Läpi pelattua täytyy kyllä sanoa että ei tämä kyllä kauheasti yli kympin arvoinen peli mielestäni ole vaikka Robocop rulez jne.
 
jep läpi täälläkin, alkuinnostuksen jälkeen peli vähän hiipui, mutta on tää hyvä silti, kyllä huomaa että pieni AA peli ja studio. Peli kaatui kerran johonkin shader.cache compile error tms, äänet lagas, bugas, väliin ei kuulunu. Animaatiot on luokkaa kankiperseessä.

Ampuminen on hauskaa ja tarina oli ok, ihan kaikkia sivutehtäviä ja löytöjä en ettiny, en usko että jaksaa new game+, tästä ei kyllä kannata täyttä hintaa maksaa, meni noin 13h läpipelaamiseen plus vähän idleä peli päällä, tässä pelissä kun ei voi tallentaa, ainoat on autosavet kun esim avaa oven tai vaihtaa kenttää, musta ihan sopivan mittanen. Antaisin 8/10. Pelin jälkeen alkoi tehdä mieli pelata cyperpunkkia.
 

Uusimmat viestit

Statistiikka

Viestiketjuista
276 826
Viestejä
4 764 425
Jäsenet
77 540
Uusin jäsen
Eetu kumpuniemi

Hinta.fi

Back
Ylös Bottom