- Liittynyt
- 16.10.2016
- Viestejä
- 18 916
Kaikkien pelikäyttöön suunnattujen matopurkkien ympärillä pyörivät väittelyt tänne.
Viimeksi muokattu:
Joo on. Saat olla jatkuvasti nostamassa kaatunutta konetta kyljeltään pystyyn. Halusin rentoilla videopelien parissa enkä nostella tietokoneitaPC tietenki.
Harvoin mulla ainakaan kone kaatuu pelatessa, enemmän harmittaa se kun konsolilla joskus harvoin jotain yrittää pelata pitää päivitellä kaikki mahdollisetJoo on. Saat olla jatkuvasti nostamassa kaatunutta konetta kyljeltään pystyyn. Halusin rentoilla videopelien parissa enkä nostella tietokoneita![]()
Melko tuhnuinen tuo PS4 ProMielestäni PC on paras.
![]()
3DS:lle on tulossa oma mario maker mutta en tiedä onko tuosta mihinkään kun ei voi onlinestä kartoja ladata...Eipä nuo SER pelit kyllä kaatuile nimeksikään nykyisin muutamaa poikkeusta lukuunottamatta
Wii U pitäisi hommata ihan vain Super Mario Makerin takia, muuten ei kyllä millekään konsolille ole tarvetta.
Eihän muronkaan keskustelussa mitään vikaa noin päällisinpuolin ollut ellei siellä pari trollia vääntäis hommaa ihan pelleilyksi (smb, inkvisiittori mitä näitä nyt oli).Pitikö tämä paska tuua tännekin? PC paras /thread
Ei voi ladata onlinesta karttoja? No mikähän järki tossa roskassa sitten on3DS:lle on tulossa oma mario maker mutta en tiedä onko tuosta mihinkään kun ei voi onlinestä kartoja ladata...
Kyllä tuo WiiU on ainakin vielä tämän genin kuningas ja samalla tietty häviäjä. Toivotaan että NX korjaisi ongelma kohdat.
Siellä meni jollain merkkiuskovaisuus vähän liian pitkälle. Ei siinä, saahan sitä olla lempi yhtiö mutta kun puheet menee johonkin vitun keijupölyyn niin hohhoijaa.Eihän muronkaan keskustelussa mitään vikaa noin päällisinpuolin ollut ellei siellä pari trollia vääntäis hommaa ihan pelleilyksi (smb, inkvisiittori mitä näitä nyt oli).
Idea kait tuossa oli että kavereiden kanssa lähetellään toisille tai jotain... Pitäs vaa niitä kavereita ollaEi voi ladata onlinesta karttoja? No mikähän järki tossa roskassa sitten on![]()
Kummallisia nää pelintekijät kun luulevat että kaikilla on kavereita, ja vaikka kavereita oliskin niin kuka niistä sitten edes pelaamista harrastais autistilevelillä että jaksais jotain mariomaker kenttiä väsätä. :|Siellä meni jollain merkkiuskovaisuus vähän liian pitkälle. Ei siinä, saahan sitä olla lempi yhtiö mutta kun puheet menee johonkin vitun keijupölyyn niin hohhoijaa.
Idea kait tuossa oli että kavereiden kanssa lähetellään toisille tai jotain... Pitäs vaa niitä kavereita olla![]()
Ehdottomasti triidivoittajia, nämä jos jotkut saavat itse kenenkin kasetin jumiinYlivoimaisesti paras threadi löytänyt tiensä tännekin, toivottavasti PetoItse, Liekeissä, NoWay_2000 ja SMB löytää myös.
Pysyn neutraalina asian suhteen, sen verran kovia yksinoikeus pelejä löytyy että ei voi täysin sivuuttaa konsoleita.
https://www.change.org/p/rockstar-g...-2-on-pc-071822ef-c66c-4a45-9b97-e218d264c34bPC only hermannien port beggingejä odotellessa![]()
Saavat kyllä tulla tänne niin on ainakin hyvää settiä mitä lukea kun aamukahvia hörppiiYlivoimaisesti paras threadi löytänyt tiensä tännekin, toivottavasti PetoItse, Liekeissä, NoWay_2000 ja SMB löytää myös.
Onko tää kuva PS3/X360 -versiosta?Konsolit ei oikein jaksa vääntää Battlefield 1, dynaaminen reso tippuu välillä "hieman".
![]()
Rujo ketjuhan se, tosin inkvisiittori oli mielestäni paremminkin yksi järjen äänistä kaiken sen hulluuden keskellä.Eihän muronkaan keskustelussa mitään vikaa noin päällisinpuolin ollut ellei siellä pari trollia vääntäis hommaa ihan pelleilyksi (smb, inkvisiittori mitä näitä nyt oli).
Terve vaan kaikille, kaiutin ehti jo näemmä tehdä tänne vastaavan triidin.Rujo ketjuhan se, tosin inkvisiittori oli mielestäni paremminkin yksi järjen äänistä kaiken sen hulluuden keskellä.
NW jatkaa näemmä murosta tutulla linjalla, monetkohan bannit ehtii kasata ennen Scorpion julkaisua?Hei kaikki.
Varmaan ei ole jäänyt epäselväksi aiemmasta threadista, mutta PC:n jälkeen paremmuusjärjestys:
1.Scorpio
2.PS4 Pro
3.Xbox One
4.WiiU
5.PS4
Threadin voikin lukottaa ennen SDF:n saapumista Harrikka naapureineen sen kärjessä.
PS4 teki kyllä tän sukupolven resoluutioennätyksen, alimmillaan putoaa 160x90 toi Battlefield 1 reso. Kakka CPU ei jaksa pyörittää 64 pelaajan conquestia ja tyhmä peli yrittää paikata tilannetta pudottamalla resoluutiota.Pakko olla photoshop tai xbox versio. Muuten tuota ei voi selittää!![]()
Nojuu, puhui toki asiaa mutta niin provoavaan tekstinsävyyn ettäRujo ketjuhan se, tosin inkvisiittori oli mielestäni paremminkin yksi järjen äänistä kaiken sen hulluuden keskellä.
No huhuhuhuKonsolit ei oikein jaksa vääntää Battlefield 1, dynaaminen reso tippuu välillä "hieman".
![]()
Playstation 1 is hereKonsolit ei oikein jaksa vääntää Battlefield 1, dynaaminen reso tippuu välillä "hieman".
![]()
Hitto tässä PS1 uudessa Medal of Honor -pelissä on hienot graffat!
Paskoja koodareita.Tuohan on ihan perus Diceä. Muistan kuinka 10 vuotta sitten tuli tapeltua BF2:n teknisten ongelmien kanssa. Peli oli täynnä bugeja, päivityksiä tuli päivitysten perään ja osa päivityksistä toi vain lisää ongelmia ja niille piti julkaista omat hotfixinsä![]()
ET olisi kyllä nannaa uusintapainoksena. Tuli sitä aikanaan kuitenkin aika stnasti hinkattua. Siitä jäi hyvät muistotSaisi tulla Enemy territory päivitettynä nykyaikaan. Ei tarvisi mitään suurempia pelillisiä uudistuksia, kunhan päivittäisivät vain grafiikat nykypäivään. Samoin uutta Tribesiä odotan, onneksi sentään Midair on kohtapuolin tulossa joka tyydyttänee nälän![]()
Tämän ja parin muun pelin takia melkein kaduttaa Wii U:n myyminen, mutta sitten muistan vakio-ohjaimen surkeuden. Omaan makuun se oli järkyttävä laatta huonolla akkukestolla. Pro Controller vakiona mukaan, se korjaisi konsolin pahimman puutteen.Wii U pitäisi hommata ihan vain Super Mario Makerin takia, muuten ei kyllä millekään konsolille ole tarvetta.
PS4 ja PS4 Pron shakkilautagrafiikka ei 2017 vuoden standardeilla ole hyväksyttävää.NW jatkaa näemmä murosta tutulla linjalla, monetkohan bannit ehtii kasata ennen Scorpion julkaisua?
Ihan mielenkiinnosta, mihin mittareihin tuo listauksesi perustuu? Ainakaan tehoihin tai pelien laadukkuuteen tuo listaus ei päde.
Kirjoituksesi muuttui vaan entistä levottomammaksi kun tänne tulit. PS4 grafiikka ei ole sallittua vuonna 2017, mutta Bonen suttu on sitten vai?PS4 ja PS4 Pron shakkilautagrafiikka ei 2017 vuoden standardeilla ole hyväksyttävää.
Sony, be afraid, be very afraid of the Scorpio...
Tarkoitan sitä että True 4K on se juttu. Scorpio toimittaa, Plösö Pro ei.Kirjoituksesi muuttui vaan entistä levottomammaksi kun tänne tulit. PS4 grafiikka ei ole sallittua vuonna 2017, mutta Bonen suttu on sitten vai?![]()
Scorpio kuules tuskin toimittaa yhtään mitään vielä vuonna 2017.Tarkoitan sitä että True 4K on se juttu. Scorpio toimittaa, Plösö Pro ei.
Eikös sieltä jotain pelejä ole tulossa prolle ihan tuona kuuluisana true 4k:na ja tämähän on ihan faktaa. Scorpio nyt ei toimita mitään ainakaan vuoteen vielä...Tarkoitan sitä että True 4K on se juttu. Scorpio toimittaa, Plösö Pro ei.
Tuo ei muuten ole aito nimimerkki vaan joku rölläilee.Kirjoituksesi muuttui vaan entistä levottomammaksi kun tänne tulit. PS4 grafiikka ei ole sallittua vuonna 2017, mutta Bonen suttu on sitten vai?![]()