Eli tällainen case: Puhelimen muistikortti hajosi, ei luonnollisesti backupeja koneella. Tai hajosi ja hajosi mutta usb-adapterilla pöytäkone sanoo vain että "kortti tulee alustaa". Puhelimeen (Samsung S10) laitettuna kortti välillä toimii hetken kunnes ei taas tunnistu.
Nyt siis kysymyksenä: millä tavoilla tuolta voisi saada uitettua kuvat talteen? Jos millään. Onko mahdollista esim. saada pöytäkone haistelemaan niitä hetkiä milloin kortti toimii puhelimessa ja niitä hyväksi käyttäen saada ajan kanssa kuvat upattua koneelle talteen? Ja jos niin miten ja millä softalla? Vai ajattelenko liian monimutkaisesti?![Smile :) :)](https://cdn.jsdelivr.net/joypixels/assets/8.0/png/unicode/64/1f642.png)
Saa auttaa, siinä on prkl kolmen vuoden kuvat taas ilman varmuuskopioita pahasti vaakalaudalla.
Eli hyviä (ja mieluusti toimiviakin) ideoita otetaan ilolla vastaan.
Nyt siis kysymyksenä: millä tavoilla tuolta voisi saada uitettua kuvat talteen? Jos millään. Onko mahdollista esim. saada pöytäkone haistelemaan niitä hetkiä milloin kortti toimii puhelimessa ja niitä hyväksi käyttäen saada ajan kanssa kuvat upattua koneelle talteen? Ja jos niin miten ja millä softalla? Vai ajattelenko liian monimutkaisesti?
![Smile :) :)](https://cdn.jsdelivr.net/joypixels/assets/8.0/png/unicode/64/1f642.png)
Saa auttaa, siinä on prkl kolmen vuoden kuvat taas ilman varmuuskopioita pahasti vaakalaudalla.
![Big Grin :D :D](https://cdn.jsdelivr.net/joypixels/assets/8.0/png/unicode/64/1f600.png)